Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biznesa centra apgrozījumu vērtē ap 100 miljoniem latu gadā

Liepājas Biznesa centra apgrozījums tiek vērtēts ap 100 miljoniem latu gadā, vēstī informēja SIA "Pumac Liepāja" prokūrists Alfrēds Drozda.

Dānijas uzņēmums SIA "Pumac Liepāja" izveidotajā Liepājas Biznesa centrā piesaistījis arvien jaunus uzņēmumus, kas savas ražotnes izvietojuši bijušajā Liepājas gaļas kombināta teritorijā.
Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieks Guntars Krieviņš uzsvēra, ka savulaik pamestajā teritorijā tiešā veidā var redzēt, kā jāizskatās industriālajam parkam. Krieviņš norādīja, - tas, ka Liepājas Biznesa centram izdodas piesaistīt arvien jaunus klientus, pierāda tā dzīvotspēju un iespējas ražot kvalitatīvas preces.
Liepājas Biznesa centrs ir viens no vairākiem veiksmīgajiem projektiem, kas realizēts Liepājas SEZ teritorijā, kā arī Pulvera ielas industriālais parks, Satiksmes ielas rajona attīstība jeb tā sauktā "auto pilsētiņa". Krieviņš atzina, ka ir izdevies veiksmīgi atrast uzņēmējus, kas ir ieinteresēti strādāt un tālāk attīstīt teritorijas, piesaistot citus uzņēmējus.
Kā norādīja Drozda, Liepājas Biznesa centrā jau darbojas 15 uzņēmumi, kas saistīti galvenokārt ar metālapstrādi, būvēšanās stadijā ir vēl viens uzņēmums. Liela daļa kādreizējā Liepājas gaļas kombināta teritorijas ir noasfaltēta, tajā ieguldīts ap 70 000 latu. Visos 15 uzņēmumos kopā strādā ap 600 darbinieku, celtniecības stadijā ir vairāki lieli objekti, no tiem iespaidīgākais ir uzņēmuma "Trelleborg" vairāk nekā hektāru plašais angārs, ko sākumā izmantos kā noliktavu, bet vēlāk - kā cehu, kur uzstādīs tehnoloģiskās līnijas un ražos smago automašīnu riteņu diskus.
SIA "Pumac Liepāja" savu darbību Liepājas SEZ sāka 1999.gadā 1.februārī kā Dānijas AS "Pumac" meitasuzņēmums. Tas bija pirmais uzņēmums Liepājā ar Dānijas kapitālu.
Sākotnēji SIA "Pumac Liepāja" bija izveidojis nelielu metālapstrādes ražotni AS "Lauma" teritorijā, kurā strādāja ap 20 darbinieku. Paplašinot ražošanu, tika meklētas lielākas telpas, kuras atrada bijušā Liepājas gaļas kombinātā. SIA "Pumac Liepāja" plašajā bijušajā Liepājas gaļas kombinātā apguva arvien vairāk telpu un piesaistīja arī citus ārvalstu uzņēmumus, no kuriem lielākā daļa bija skandināvu kompānijas.
2007.gada nogalē Liepājas Biznesa Centrā darbojās tādi LSEZ uzņēmumi kā Zviedrijas "Lesjofors Springs LV", kas ražoja atsperes un sīkas metāla detaļas, Dānijas "Pluss Process Liepāja" - montēja elektroniskos vadības blokus, "J.J.Stailness" - metināja nerūsējošā tērauda detaļas pārtikas ražošanas nozarei, ”Pumac Liepāja" - nodarbojās ar metāla detaļu un pulverkrāsošanu.
Biznesa parkā vēl darbojās Dānijas firma "KOHSEL", kas izgatavoja transformatorus un to tinumus, "Silkeborg Spantaagning Baltik" un "KM Servise" ražoja metāla detaļas, "Meta Plast" izgatavoja plastmasas detaļas, izmantojot programmējamās frēzes, "Caljan Rite-Hite Latvia" ražoja konveijera iekārtas kravas iekraušanai un izkraušanai smagajās automašīnās.

Pievieno komentāru

Tirgus