Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārvalstīs strādā vai mācās apmēram 2,2%-4,3%

Kopējais no Latvijas izbraukušo darba migrantu, studentu un ģimenes locekļu skaits varētu būt sasniedzis 100 000, kas ir aptuveni 2,2%-4,3% no visiem iedzīvotājiem un 3,4%-7% no iedzīvotājiem darbaspējas vecumā, secinājuši «Latvija. Pārskats par tautas attīstību. Cilvēkkapitāls: mans zelts ir mana tauta?» autori.

Pēc uzņēmējvalstu apdrošināšanas reģistra datiem, tikai Eiropas Savienības (ES) valstīs vien ieradušies apmēram 50 000 viesstrādnieku no Latvijas. Pieskaitot nenodarbinātos ģimenes locekļus un vēl tos, kas strādā dažādās citās valstīs, piemēram, ASV, Norvēģijā, Krievijā, kopējais no Latvijas izbraukušo skaits būtu lēšams tuvu 100 000.

Ilgāka migrācija, kur izbraucēji deklarē pastāvīgās dzīvesvietas maiņu, apdoma ziņā būtiski atpaliek no vismaz iecerēti īslaicīgās starpvalstu darba migrācijas. Jaunā gadsimta pirmajos piecos gados oficiāli dzīvesvietu Latvijā atstājuši tikai 17 300 cilvēku, kas ir 0,75% no Latvijas iedzīvotājiem. Taču Latvijā ieradušies ar nodomu šeit palikt tikai 9400 cilvēku.

Kā liecina vairākas aptaujas prombūtnē esošo vai jau pārbraukušo viesstrādnieku vidū, izplatītākais pašreizējais darba migrācijas motīvs ir cerība nopelnīt līdzekļus pašu un ģimenes iztikai, mājokļa remontam vai iegādei, pašu vai bērnu izglītība, īpašuma vai automašīnas iegādei, kredītu atmaksai.

Pievieno komentāru

Tirgus