Varu zagt, Varu nezagt

Gudele tā kā gribēja atkāpties, bet partija teica, ka nevajag. Prezidents teica, ka tomēr tā kā vajadzētu godu prast, a premjers pretim - nu ko tur... Skāde kompensēta, lai jau strādā. Vai tiešām skāde kompensēta? E-lietu ministre gribēja...

E-lietu ministre gribēja ēst torti, dzert vīnu un ballēties par valsts naudu. Pieķēra, nav smuki. Prieks, ka pati saprata (vismaz pēc tam, kad lieta nāca gaismā) - vajadzētu atkāpties. Eiropā tā dara. Pie mums vispirms paskatās uz partiju - prātu, godu sirdsapziņu.

Man gan liekas, ka "zaļzemniekiem" sirdsapziņas un goda nav, ja reiz demisijas ideju nobremzēja. problēmas šajā jomā ir arī premjeram, kurš demisiju nepieņem, jo nav to prasījis un tā arī pateic, ka nauda taču atdota atpakaļ. Nu, moins! Kāpēc gan tiek sodīti visi tie zagļi, kuri tieši tāpat varētu kompensēt mayteriālos zaudējumus? Ko tad sodīsim - tikai slepkavas, jo cilvēku augšām neuzcelt?

Zaudējumi esot atlīdzināti. Naudas ziņā varbūt, bet ministrs ir politisks amats un ir taču arī kas vairāk par naudas kategorijām. Tāds pats cirks kā ar Emsi (vai tikai viņš arī nebija zaļzemnieks?) - varu soli spert, tikai nezinu, uz kuru pusi. Gudeles gadījumā viņa soli sper, bet premjers pasaka - ko nu āksties, stāvi pie ratiem.

Arvien grūtāk uzturēt sevī pesimismu, ka šīs valsts politiskajai kultūrai (?) tālāk vairs nav kur iet. Idiota cienīgs optimisms arvien uzmācīgāk gavilē - ir, ir, kur iet vēl tālāk un krist vēl dziļāk!

Pievieno komentāru

Blogi