Valstij vajag naudu, ne cilvēku drošību

Par bērna no 7 līdz 13 gadu vecumam uzraudzības nenodrošināšanu, ja tādēļ tiks apdraudēta viņa dzīvība vai veselība, vecākiem vai cilvēkam, kura aprūpē bērns nodots, varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 100 latiem, paredz...Kad man Londonā uzdeva jautājumu, kas pieskata manus bērnus pēc skolas, kamēr es vai vīrs esam darbā, atbildēju - neviens. Paši sevi pieskata. Nu, labi, ar proletariāta "aukli" televizoru uz pusēm. Bet tas taču esot nedroši! Zināmā mērā visa dzīve ir nedroša, atbildēju. Skarbi, bet patiesi - izdzīvo tas, kas prasmīgāk spēj pielāgoties. (Var jau arī citēt Nīči - viss, kas mūs nenogalina, padara stiprākus.)

Labklājības ministrija norāda, ka izmaiņas likumos bija nepieciešamas, jo Latvijā ik gadu iet bojā daudz bērnu, kuri ir vecāki par septiņiem gadiem. Piemēram, ik gadu ārējo cēloņu dēļ - ceļu satiksmes negadījumos, saindējoties, noslīkstot, nosmokot - dzīvību zaudē ap 70 bērnu vecumā līdz 14 gadiem.

Uzraudzība nenozīmējot pastāvīgu fizisku klātbūtni. "Tās ir darbības, lai nodrošinātu bērna drošību, ņemot vērā bērna briedumu un spējas uzņemties atbildību par savu rīcību, piemēram, izglītojot viņu par veidiem, kā izvairīties no bīstamām situācijām, nodrošinot inventāru, lai mazinātu traumas iespējas, kā arī nepieciešamības gadījumā atrodoties bērnam blakus," skaidro ministrijas pārstāve Zane Brīvmane.

Protams, katrs bērns ir Latvijai svarīgs un vajadzīgs, bet vai šīs likuma normas domātas drošības vairošanai? Man liekas, tas ir kārtējais instruments, kā iekasēt naudu - skaidrs taču, ka cilvēkam no šāda likuma pieņemšanas nerodas vairāk naudas ne aukles, ne guvernantes algošanai, tāpat arī laiks nekļūst vairāk (ja vien viņš darbā paliek uz pusslodzi - kamēr bērni skolā, var paspēt pastrādāt). "Elegants" risinājums - ja arī traumas būs, varēs vismaz naudu no vecākiem iekasēt. Šaubos, vai šī nauda aizies mediķiem, kas lāpīja traumu sekas.

Visādi TOPi ir cieņā. Man pamazām veidojas naudas kāšanas tops: 1) nekustamā īpašuma nodokli prasa piecu latu apmērā, neskatoties, cik liels tas ir aprēķināts zem šiem pieciem latiem (tikai trūcīgie drīkst mazo summu sakrāt un maksāt reizi vairakos gados); 2) fotoradari pašreizējās izpausmēs; 3) šie likuma grozījumi, kurus noteikti pieņems Saeima. Visiem taču rūp bērnu drošība. Vai tad ne?

Pievieno komentāru

Blogi