Vai gribam, lai mūs sadzird?

Publiskās apspriešanas tiek rīkotas ar mērķi ļaut sabiedrībai izteikties par būvniecības iecerēm, novadu attīstības plāniem, nule tās sāktas rīkot arī par nacionālo attīstības plānu laika periodam no 2014. gada līdz 2020. gadam.Pirms...Pirms aptuveni mēneša šā plāna apspriešanā bija aicināti piedalīties Liepājas un tuvākās apkārtnes jaunieši – ieradās vien pāris. Rīkotāji aizbildinās ar vasaru, silto laiku, mācības iestāžu brīvdienām. Ziemupē rīkoja apspriešanu par vēja ģeneratoriem, atkal ieradās vien pāris cilvēku, lai gan jautājums pietiekami svarīgs. Bet atliek palasīt interneta komentārus pie ziņām, kas arī ir sava veida publiskā apspriešana, un viedoklis ir visiem un reti, protams, pozitīvs. Bļaut mums patīk vien anonīmi un slēpjoties aiz datora ekrāna, bet, kad atklāti jāizsaka viedoklis – klusējam. Var jau teikt, ka atbildīgās personas tāpat pieņems lēmumu, kas viņiem būs izdevīgs, un šādas tikšanās ar iedzīvotājiem tāda formalitāte vien ir. Bet nepiedalīšanās publiskā viedokļa izteikšanā liedz arī pēcāk teikt – tā nevajadzēja, nav labi, kur vispār tāda ideja radusies?

Pāvilostā izsludināta publiskā apspriešana par būvniecības ieceri, kas neatbilst pašvaldības noteikumiem. Lai tauta pēcāk nešūmētos, pašvaldība nolēmusi jautāt iedzīvotājiem. Pašvaldība savu ir izdarījusi un vēlāk varēs teikt – paši vainīgi, ja nepiedalījāties, jums bija iespēja izteikt savu viedokli, mēs gribējām to dzirdēt, bet jūs klusējāt.

Atklāts paliek vien jautājums – vai gribam, lai mūs sadzird? Mans vēlējums: lai runas no ielu stūriem nokļūst arī līdz varas pārstāvju ausīm.

Pievieno komentāru

Blogi