Uzticas vairāk savējiem

Pēdējā mēneša laikā vairakkārt no pašvaldību deputātiem ir dzirdēts, ka līdz ar novadu izveidošanos pārstāvētā pagasta vai pilsētas problēmas un iedzīvotāju vajadzības kļuvušas nepārredzamas uz visa novada fona.Darbs pagastā...Darbs pagastā krasi atšķiroties no deputāta darba novadā.

Mazajā pašvaldībā lēmumi pieņemti, vairāk iedziļinoties konkrētā jautājumā. Katram balsojuma bijusi personiskāka pieeja. Deputāti neslēpj, ka reizēm balsojot šķitis, ka pieņem lēmumus par svešā problēmām un svešiem cilvēkiem. Ir dabiski, ka cilvēkam vairāk rūp tas, kas notiek vietā, kurā viņš dzīvo. Tāpat ir ar cilvēkiem – palīdzam un uzticamies vairāk tiem, kuri ir tuvi un pazīstami.
Nemitīgās reformas, grauj arī iedzīvotāju ticību tam, ka viņa vajadzības tiks uzklausītas. Rodas arī bažas, ka attieksme pret tām kļūs arvien bezpersoniskāka.

Runājot ar iedzīvotājiem, izskan arī tādas atbildes kā “balsošu par to saraktu, kurā vairāk būs cilvēki no mana pagasta vai pilsētas”. Paskaidrojot savu nostāju, viņi uzsver – ja par novada deputātiem tiks ievēlēti “savējie”, pastāv lielākas cerības, ka viņa pagasta vai pilsētas attīstība tiks vairāk veicināta. Iedzīvotāji arī tic, ka, vēršoties ar savu problēmu pie “savējā” un labi pazīstamā deputāta, jautājums tiks risināts ar lielāku atbildības sajūtu. No vienas puses šķiet, ka ir labi, ka lēmumi tiek pieņemti objektīvi. Taču no otras puses, pašvaldību deputāti strādā ar mazāku azartu un iedzīvotāji izjūt bezpersoniskāku attieksmi. Jautājums ir – cik pārredzamas būs problēmas, ja esošie novadi tiks vēl apvienoti?

Pievieno komentāru

Blogi