Uzdziedāsim Līgo vakarā!

Pagājušā nedēļas nogalē zaļumos pie ugunskura draugu un radu lokā svinējām jubileju. Siltais vakars, ugunskurs un mīļo cilvēku klātbūtne radīja ielīgošanas gaisotni.Pagājušā nedēļas nogalē zaļumos pie ugunskura draugu un radu lokā svinējām...Pagājušā nedēļas nogalē zaļumos pie ugunskura draugu un radu lokā svinējām jubileju. Siltais vakars, ugunskurs un mīļo cilvēku klātbūtne radīja ielīgošanas gaisotni.Tika spēlēta ģitāra, un visi klātesošie vienojās kopīgās dziesmās. Diemžēl jau pēc pāris nodziedātām ziņģēm bija jāatzīst, ka vairums prot tikai dziesmas pirmo pantiņu un piedziedājumu. Kāds paziņa, to secinot, teica: “Par maz mēs kopā sanākam un svētkos dziesmas uzdziedam.”. Es varu tikai piekrist. Risinājumu gan atradām – sameklējām dziesmu vārdus internetā un izdziedājāmies no sirds. Sākot ar latviešu tautasdziesmām un iemīļotām ziņģēm līdz pat mūsdienu hitiem.

Pavēroju dziesmu laikā bērnus. Viņu actiņas tobrīd mirdzēja un pat vismazākais no visiem mēģināja dungot līdzi.

Šajā pirmssvētku nedēļā mani nebeidza tirdīt jautājums – ja jau ziņģēm esam piemirsuši vārdus, cik Līgo dziesmas protam nodziedāt no sākuma līdz galam? Un cik daudz/maz no tām zina bērni?

Izvilksim no plauktiem dziesmu grāmatas vai sameklēsim internetā Jāņu dziesmu vārdus un uzdziedāsim Līgo vakarā! Lai pie katra ugunskura izskan vismaz viena Jāņu dziesmiņa par prieku sev, par prieku bērniem un visiem ļautiņiem par prieku!

Pievieno komentāru

Blogi