Teātris pasaulei

Publika no aktieriem uz teātra skatuves dēļiem sagaida komēdijas, drāmas, traģēdijas. Franču aktieris Žerārs Depardjē to visu piedāvā, stingri stāvot uz zemes un skraidot apkārt pa pasauli, meklējot labāku dzīvesvietu.Iesākumā,...Iesākumā,...Iesākumā, lai izvairītos no gaidāmā ievērojamā nodokļu pieauguma bagātniekiem Francijā, slavenais aktieris vēlējās pārcelties uz dzīvi dzimtenes pierobežā Beļģijā, kur mazā ciematiņā iegādājās īpašumu. Šādi no nodokļiem bēg ne tikai aktieris, bet vēl vairāki tūkstoši francūži. Šobrīd Depardjē kļuvis par Krievijas pilsoni, ko viņam laipni atļāvis prezidents Putins, un aktieris atpelna šo dāsno dāvanu, reklamējot to, cik viņa jaunā dzimtene ir demokrātiska un laba. Paši krievi sociālajos tīklos izsmej aktiera rīcību un gaida, kad viņš stāvēs rindā poliklīnikā pēc analīzēm vai iepirksies veikalā.

Cik viegli cilvēks, kam nekā netrūkst, atsakās no savas piederības, lai tikai nepaliktu mazāk ienākumu. Krievijā no viņa ienākumiem atvilks vien 13 procentus ienākumu nodokli, Francija grib 75 procentus, ja ienākumi gadā pārsniedz miljonu.

Arī Latvijas valdība spiež, cik vien var izspiest, kā rezultātā daudzi tautieši izvēlas pārcelties uz dzīvi svešumā. Viņi gan labāk gribētu palikt tepat, bet viņu bankas kontos negulst miljoni kā slavenajam aktierim. Reizēm nav pat pāris latu, lai izdzīvotu. Valdības ir alkatīgas, un no nodokļu maksāšanas grib izvairīties visi. Paradoksāli, ka visvairāk izvairīties grib tie, kam naudas ir, jo bagātnieku migrācija uz vietām, kur izdevīgāki nodokļi, populāra jau gadu desmitiem.

Arī pie mums čaklākie maksātāji ir pensionāri, kas ikvienu maksājumu samaksā līdz pēdējam santīmam, lai tikai nebūtu parādu, bet uzņēmēji, kompānijas, situēti ļaudis cenšas izvairīties no katra lata atdošanas.

Pievieno komentāru

Blogi