Šoziem ziema

Tagad jau gandrīz katrs būs paspējis sabildēt šīs ziemas skaistos skatus savā pilsētā, pagastā vai sētā, ar tiem pārpludinājis sociālos tīklus. Pāris pēdējo dienu laikā bija tiešām skaisti, ziema atnāca, saposusies savās skaistākajās...“Man...“Manas pilsētas ielās un koku vainagos sniegs lēni un rūpīgi zīmē melnbaltas grafikas pavisam bez sižeta un koncepcijas un paklusām smejas,” novērojusi Liepājas dzejniece Jana Egle.

Ziema bez sniega nav ziema, tāpēc šoziem pagaidām viss kārtībā. Arī ziemas izpriecu un sporta veidu piekritējiem skats aiz loga liek sarosīties un celt dienas gaismā slēpes, ragaviņas un citu inventāru. Nu vairs bobslejs nav jālūko televizoru zilajos ekrānos. Jādabū tik kāda šļūcamlieta un – aidā! Pa vairākiem virsū, un pašiem sava ziemas pirmā formula vietējā uzkalniņā. Ja ieskrienoties paslīd kāja un gadās uzkrist ne tā, pat sanāk savs skeletons.

Uz copes bodi jāiet, jānopērk asmenīši urbim. Bļitkošanas sezonai arī starts tikpat kā jau dots.

Liepājas kanālā gan vīriem vēl jāpaciešasas, tur enģelīši tik priecājas. Nu tikai visi pamazām mostas ziemai, arī skijoringisti. Federācijas mājaslapā vēl nav izziņotas pirmās sacensības, bet gan jau tas ir tikai laika jautājums. Kalvenieks Elgars Jonass jau savā profilā portālā “Draugiem.lv” ielicis smuku video ar jaunās skijoringa sezonas pirmajiem braucieniem savā trasē. Viss var jau notikt.

Gribētos cerēt, ka ziema noturēsies arī pēc 52 dienām, kad mūspusē gaidāms Eiropas līmeņa rallija rūciens. Dzīvosim, redzēsim. Pagaidām jāizmanto viss, ko ziema piedāvā.

Pievieno komentāru

Blogi