Skaistais skolas laiks?

Skolas laikam jābūt vienam no skaistākajiem dzīvē, bet bieži vien tā paliek tikai un vienīgi ilūzija. Aptaujas liecina, ka katrs trešais bērns skolā cieš no vardarbības. Kā lai gribas bērnus laist skolā?Man visi mati sacēlās, kad...Man...Man visi mati sacēlās, kad atklātībā nāca piektklasnieka pāridarījums pirmklasniekam skolas tualetē Jaunjelgavā. Un vēl vairāk sašutums pārņēma, kad tapa zināms, ka skolas direktore neko nav darījusi, lai to novērstu, pēcāk nav saukusi mediķus, policiju vai iesaistījusi varmākas vecākus.

Pārņem sajūta, ka viņa nezina, ka bērnam sāp, ja viņu sit, pazemo. Aizstāvēt varmāku ir pēdējais, kas būtu jādara, lai arī viņš ir tikai bērns. Un tad brīnāmies, ka pēcāk no šādiem maziem briesmoņiem izaug lieli noziedznieki, piepildot cietumus.

Kur bērnam rodas ideja, ka viņam būtu jāsit otram? Kur tīņiem Ventspilī pirms kāda laika radās ideja, ka ir jāaizdedzina vienaudzis? Varam vainu novelt uz sabiedrību, televīziju un pārējiem medijiem, kas tikai slikto rāda, tikai slikto raksta. Kur paliek vecāku atbildība? Izslēdz televizoru, ja rāda agresiju, neļauj skatīties animācijas filmas, ko rāda it kā bērniem, bet neko citu bez kautiņiem tajās redzēt nevar. Kur paliek mācība – nedari otram to, ko negribi, lai dara tev? Diez tam puikam, kas otru tualetē nežēlīgi piekāva, vecāki to bija atgādinājuši? Vai viņam gribētos būt otra puikas vietā un saņemt sitienus? Iespējams, viņš tos ir saņēmis no saviem vecākiem, iespējams, viņu kāds ir aizticis un tagad viņš atriebjas. Iemesli varētu būt dažādi, bet tāpēc jau ir pedagogi, lai pamanītu izmaiņas bērna uzvedībā, nodrošinātu, ka viņš netraucē pārējiem skolēniem. Ik pa laikam atbildīgās amatpersonas ierunājas, ko darīt ar agresīviem bērniem, bet līdz darbiem neviens netiek. Vai tiešām ir jānonāk līdz bērna nāvei skolā, lai sāktos kāda aktīva rīcība?

Pievieno komentāru

Blogi