Sieviešu diena - svētki un cīņa

Svinēt Sieviešu dienu ir skaisti, un tas varētu būt pat trīstik lietderīgi, ja sievietes izmantotu sabiedrības uzmanību, lai pavēstītu par tiešām svarīgām lietām. Tā teikt, ievilinām uz mielastu, atņemam tulpes un ziedus un tad pasakām to,...Eiropa šogad Sieviešu dienai par godu uzmanību vērš uz darba apmaksas atšķirībām (sievietes saņem mazāk nekā vīrieši) un pārstāvniecību sabiedrībā - Latvija ir otrā vietā Eiropā pēc sieviešu pārsvara pār vīriešiem skaitliskā ziņā. Pirmais "trijnieks" - baltijas valstis. Ko vainot? Vīri joprojām nav mājās no kara? Ticamāk, ka joprojām vīrieši kā puišeļi spēlē kariņu ikdienā un iet bojā cīņā ar alkoholu, riskantu braukšanu un citās "frontēs", kas saistītas ar nevērību pret savu dzīvi, tātad arī bezatbildību pret līdzcilvēkiem un tuviniekiem.

Eiropai savs skats, man - savējais. Vēl cīņā nav galā un nebeigsies - kā savulaik Spīdola teica Lāčplēsim.  Un man ir dažas idejas, kas nez kāpēc Lāčplēsim nav ienākušas prātā.

1) Atcelt PVN pārtikai, vismaz pamatproduktiem. Sievietei, kuras liela daļa paiet "pie plīts", ir ļoti labi redzams, cik daudz un netaisnīgi valsts atņem naudu par to vien, ka cilvēks grib nopirkt maizi. Beidziet iekasēt PVN par visu, kas saistīts ar bērniem, citādi vārdi nesaskan ar darbiem. Runas par nepieciešamību uzlabot demogrāfisko situāciju ir pretrunā ar nodokļu un cenu politiku, kas kliedz - bērni ir luksus un nav pirmā nepieciešamība. Pavisam sievišķīga nianse saistībā ar PVN - atceliet PVN higiēniskajām paketēm un tas liecinās par valsts rūpēm vairāk nekā oficiāla brīvdiena.

2) Ieviest progresīvo ienākumu nodokli un palielināt neapliekamo minimumu. Veiksmīgam uzņēmējam, kurš var un prot pelnīt, tas ir ne tikai pienākums - palīdzēt sabiedrībai. Tā ir morāla nepieciešamība - ja cilvēks jūtas atbildīgs.

3) Nevajag 8. martu pasludināt par brīvdienu, jo darbdienā cilvēks ir sociāli aktīvāks. Ne velti 8. martu citviet joprojām sauc par sieviešu SOLIDARITĀTES dienu. Nevis palikt katrai mājās, bet būt darbā, sabiedrībā, sanākt kopā, svinēt un atgādināt par sievietēm, tātad arī sabiedrībai nozīmīgām lietām.

Pievieno komentāru

Blogi