Sapratnes meklējumi mīņājas uz vietas

Liepājas reģionālā slimnīca nedod izraksta dienā izrakstus un rēķinus, žēlojas paciente. Sanāk braukt speciāli, tad arī vēl nav gatavs. Slimnīca taisnojas, ka izrakstus taču var saņemt vēlāk pa pastu, piezvanīt pirms braukt, lai...Šajā...Šajā sakarā palūkoju savā arhīvā, kādu gan komentāru esmu saglabājusi failā ar nosaukumu "attieksme_slimnīca". lasu un domāju - četri gadi pagājuši, bet vai kas ir mainījies?

"Gandrīz divas nedēļas slimnīcā ir pietiekami ilgs laiks, lai atrastu ne vienu vien ideju labākai nākotnei. Protams, labāk uzreiz šīs idejas nosaukt par trakām, jo daudziem neprātīga var likties pati vēlme padarīt draudzīgākas cilvēka un slimnīcas attiecības.

Tiem, kuri jau protestē “kas tur var būt labs, tā taču ir slimnīca”, iesaku noķert savu stereotipu aiz astes, izpreparēt un kaut ko darīt lietas labā. Skumjākais, ka ļoti daudzi uzskata – tas tā ir bijis un būs, neko tur nevar mainīt. Cilvēkiem riebj slimnīcas, viņi negrib būt slimi un punkts. Protams. Neviens jau neapgalvo, ka visiem par katru cenu jācenšas tur nokļūt un pavadīt ja ne darbdienas, tad vismaz svētkus.

Pirmais, kas sagādā diskomfortu, ir neziņa par iekšējās kārtības noteikumiem, dienas kārtību, sadzīvi utt. Var jau gaidīt kā pārsteigumu, bet būtu labi savlaikus zināt, cikos nāks uzkopt palātas, cikos būs ēdienreizes un vai ēšana būs palātā, vai varbūt kaut kur jādodas kaut kā ēdama meklējumos. Konkrētas slimnīcas mediķiem tās ir tik vispārzināmas lietas, ka negribas muti dzisināt, bet pacientam – milzu jaunums. Varētu būt kāds informatīvs buklets – pašam palasīt, tuviniekiem pārstāstīt.

Otra lieta, kas lika aizdomāties – neviens neklauvē, ienākot palātās. Pajautājot veselības aprūpes ekspertiem, visi brīnās – nekad neesot klauvēts. Interesanti, kā dzīve mainītos, ja pieklauvētu. Nu, vismaz mēģinātu – ja nācējam rokas nav aizņemtas.

P.S. Kāpēc angļu "hospital" ir radniecīgs vārdam "hospitality" – viesmīlība?

Pievieno komentāru

Blogi