Puse miljona par kārdinājumu

Eksprezidents Valdis Zatlers atvairīja preses “ziņkāri” par sava nākamā dzīvokļa remontu, paužot, ka to komentēt būtu nepieklājīgi. Valsts kanceleja atvairās, ka visi ar remontu saistītie jautājumi ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi”...Uz...Uz to, ka viņu līderis politiskā šaha spēlē nav bijis tālredzīgs un, neatsakoties vismaz no dažām privilēģijām, palaidis garām izdevību celt reitingu tautas acīs, atklāti pauž daži viņa partijas biedri.

Pašreizējā situācija ļoti negatīvi ietekmējot Reformu partiju, un dzīvokļa lieta noēnojot tās sasniegumus. Ko darīt, ja partijas “tēvs” tomēr nespēj pacelties pāri personīgajam labumam? Par gandrīz 485 tūkstošiem latu iegādātā dzīvokļa remonta tāme sasniegusi vairāk nekā 80 tūkstošus latu.

Dzīvokļa komunālās sistēmas esot avārijas stāvoklī. Jautājums – par ko ir maksāts, pērkot šo dzīvokli?

Izskan arī viedoklis, ka šo faktu saasinājuši politiskie konkurenti. Bet ja fakta nav, tad nebūtu ko saasināt. Dzīvoklis ir valsts īpašums, un katram tās pilsonim ir tiesības zināt tās budžeta līdzekļu izlietojumu. It īpaši, ja summa sniedzas tālu pāri tai, ko sava mitekļa labiekārtošanai var atļauties vidusmēra iedzīvotājs.

V. Zatleram gan nav izdevies “pārsist” pārējos divus eksprezidentus Gunti Ulmani un Vairu Vīķi-Freibergu, kuru dzīvokļu remonts valstij izmaksāja attiecīgi 112 tūkstošus un 450 tūkstošus latu. Tiesa, šie abi dzīvokļi netika pirkti, bet ir VNĪ valdījumā. G. Ulmaņa dzīvoklis kļuva “slavens” arī ar dažiem aprīkojumiem, piemēram, 100 latu vērtu tualetes papīra turētāju.

Kārdinājums ar mantu un greznību pievārē arī tos, kuri vārdos morālās vērtības centušies paust augstākas par materiālajām.

Pievieno komentāru

Blogi