Pavasara tīrīšana

Aprīlis ir mēnesis, kad ļaudis cenšas sakārtot savu vidi, sakopt apkārtni un tādā veidā arī mazliet sevi. Talkas uzņem apgriezienus, un, tiklīdz saule vairāk izlien no mākoņiem, visi metas uz mazdārziņiem, mežu un ceļmalām....Sava veida pavasara tīrīšana notikusi arī novadu vēlēšanu listēs, kuru iesniegšana oficiāli noslēdzās pirmdien. Izskatās, ka nav vairs tik daudz deputātu krēslu kārotāji kā iepriekš. Citviet gan partijas saaugušas kā sēnes pēc lietus, bet Nīca un Pāvilosta sevi iztīrījusi tik tālu, ka Centrālajai vēlēšanu komisijai būs jālemj par sarakstu iesniegšanas termiņa pagarinājumu, jo pieteikušies vien pašreizējie pašvaldību vadītāji ar saviem sarakstiem.

Izvēles nekādas. Vai tiešām šajos novados nav aktīvu cilvēku, kuri grib kaut ko izdarīt sevis un citu labā? Piejūras novadu pārstāvji, kur ir tādas dabas bagātības, kas ienes savu artavu arī novada budžetā, kas atkal ļauj izdarīt labu, neizrāda nekādu interesi par varu. Aizbrauc uz novadu – tur kāds atkal pasūdzas – deputāti un priekšsēdētājs dara to, nedara šito. Bet, ja neviens viņiem nestājas pretī, kā lai nedara to, kas ienāk prātā? Tie paši Pāvilostas vides aizstāvji, kas iestājas par savas pilsētas zaļumu – kāpēc neapvienojaties un nestājaties pretī vienīgajam sarakstam, lai būtu kaut kāda opozīcija? Nebūs jācīnās ar sekām, varēs lietas ietekmēt jau saknē. Vismaz censties ietekmēt.

Kopumā skatoties uz sarakstiem (tos var aplūkot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv), pārsteigumu maz. Visi sarakstus veidojuši gudri – pārstāvēti jaunieši, skolu direktori, deputāti, pensionāri. Lai katram ir, ko izvēlēties.

Pievieno komentāru

Blogi