Patiesais spēks

“Skauž man skauģi, bur man buri – /Nevar mani pievārēt./ Dieviņš taisa dzelžu sētu/ Apkārt manu augumiņu.”Latviešiem nav jāmeklē spēka vārdi ne indiešu mantrās, ne jūdu rakstos – mūsu tautasdziesmās to ir gana. Arī spēka mums...Latviešiem...Latviešiem nav jāmeklē spēka vārdi ne indiešu mantrās, ne jūdu rakstos – mūsu tautasdziesmās to ir gana. Arī spēka mums pašiem netrūkst, jautājums tikai – vai vienmēr to apzināmies? Reizēm sīkas ķibeles aizsedz skatu uz plašākām kopsakarībām.

Sagaidot gadu miju, atskatāmies uz to, kas bija un prātojam, kā būs. Ir noteikti tādi, kas priecājas par piedzīvoto veiksmi, un ir arī tādi, kas ar nožēlu nopūšas – eh, varēja būt labāk! Taču, lai kā arī būtu bijis, nākotnē gribas raudzīties cerīgi. Un arī tiem pesimistiem, kuri skaļi sūkstās par likstām, kāds cerību kriksītis kaut vai pašā sirds kaktiņā tomēr slēpjas, kaut paši to noliedz.

Lai kā arī tur aizvadītajā gadā būtu bijis, Jaunā gadā ikvienam gribas novēlēt satikt pēc iespējas vairāk labu cilvēku. Jo tieši tā dēvētais cilvēciskais faktors ir tas, kas labā un ļaunā svaru kausiem pasaulē liek svērties uz vienu vai otru pusi. Ir cilvēki, kas zaudē cīņā ar saviem iekšējiem dēmoniem, tāpēc vienīgo prieku gūst citu noniecināšanā un pazemošanā. Taču, kā gadījies pārliecināties ne reizi vien, tie cilvēki, kuri dzīvē daudz sasnieguši, pateicoties savam talantam, uzņēmībai un darba spējām, nevis intrigām un kādam bagātam tēvocim vai citam labvēlim, sadzīvē ir ļoti vienkārši, pret apkārtējiem izturas atsaucīgi un ciena ikviena darbu, neliekot visam centrā tikai un vienīgi savu personu. Viņi ceļ līdzi arī citus, neprasot – kas man par to būs, jo iekšējā būtība ir tik bagāta, ka citādi vienkārši nav iespējams. Lai nākamajā, 2013. gadā, pietiek pašu spēka un nāk talkā labi cilvēki – tad visi sarežģījumi un grūtības būs pārvaramas!

Pievieno komentāru

Blogi