Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārdomas gada nogalē par ...

 Kas ir NVO ?nevalstiskās organizācijas,kas  darbojas sabiedrības un tās grupu interesēs, un to darbība nav vērsta uz peļņas gūšanu ...Kāpēc NVO ?pašapliecināties un augt personībām...Nīcas nevalstiskā organizācijā" Ziedēt arī...Nīcas nevalstiskā organizācijā" Ziedēt arī atvasarā"darbojas 41 dalībnieks. Vai tas ir daudz vai maz.Nav svarīgi .Svarīgi ,ko esam gada laikā paveikuši,kādās aktivitātēs ņēmuši dalību.Cik esam iesaistījuši apkārtējos līdzcilvēkus. Protams nesaukšu skaitļus.Daudz.Visspilgtākais notikums -  Nīcas un Otaņķu dāmu  skrējiens- Baltijas ceļš . Biedrības vadītājas Annas Mūrēnas nepārspējamā enerģija iedvesmojusi  mūsu kolektīvu darbošanos visa  gada garumā, un ne tikai ,jau astoto gadu   piedalāmies  visos iespējamos pasākumos.Grandiozs bija  Atvasaru  jubilejas  pasākums ar dažādu kolektīvu sagaidīšanu Pērkonē,sagaidot ciemiņus ar nīcenieču izdziedātajām dziesmām  un  izgaršotajām  vārītām pupām , ar turpinājumu Jūrnieku ligzdas plašumos,apdziedot jūru .Pasākuma otrā daļa turpinājās  Nīcas kultūras namā un  izvērtās par atraktīvu  un neaizmirstamu notikumu .  Biedrībai šo gadu varam uzskatīt  par ļoti veiksmīgu.Izbaudījām Rundāles  pils Baltās zāles krāšņumu ,skanīgumu.Tur labi iederējās mūsu kolektīva dejotājas,kā arī  nīcenieču izdziedātās dziesmas.Ar lepnumu nesām ne tikai sava novada ,bet arī biedrības vārdu.Protams ,ka esam gandarīti ,ka līdzdalību neatteica Nīcas  vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs.Ar lepnumu vēroju, kā  mūsu kolektīva dalībnieces nolikušas savas elegantās cepures,uzvilkušas sarkanos ,ugunīgos Nīcas  brunčus, dziedāja Liepājas Rožu Laukumā.Mums tika dota iespēja ,izmantojām .Savu līdzdalību pasākumā neatteica mazie Nīcas tautas  deju dejotāji.Tas bija lieliski.Paaudžu sasaukšanās.Pasākumā līdzdalību ņēma  koris "Aija"kā arī Liepājas tautas  deju kolektīvs "Rucavietis"un Rucavas kapella "Paurupīte"Saņēmām daudzus labus un sirsnīgus pateicības vārdus.Cilvēki smaidīja un bija laba aura.Protams ,ka šo pasākumu mums palīdzēja pacelt ļoti cienījamais skatuves mākslinieks ,nīcenieks Jānis Dreiblats.Paldies      Par iespēju sevi izteikt,savu novadu apdziedāt mums jāpateicas ļoti cienījamai  Gitai Štālei-Liepājas NVO vadītājai , jo  vasaras vidū Bernātos ,kad nometnē pulcējās no visas Latvijas darbīgās nevalstisko organizāciju dalībnieces, mēs ne tikai izdziedājām atraktīvas Nīcas dziesmas,bet organizējām izstādes četru dienu garumā,kā arī labprāt darbojamies par gidiem,lai parādītu un palīdzētu iepazīt mūsu novadu.Ar patiesu gandarījumu vēroju,kā  protam ar dziesmu , ar deju , ar čaklo roku veidotajiem darbiem, ar  vīru ansamļa  atraktīvo darbošanos veidot programmu ,uzrakstīt  scenārijus.Lepojos ar biedrības dalībnieci   Almu Ozolu, par viņas jaukajiem dzejoļiem,kurus ne reizi esam izmantojusi jubilāru godināšanas reizēs.Ne reizi vien  Almas kundzes gatavotos  garšīgos sierus  baudījuši daudzu  pasākumu dalībnieki. Es izmantoju iespēju un piedalījos braucienā uz Zviedriju ,noklausījos  kursu par nevalstisko organizāciju darbu Latvijā .Salīdzināju ,ko darām mēs un uz  ko būtu jāpievērš vairāk  uzmanību.Jādarbojas un jāiesaista  apkārtējos līdzcilvēkus.Ne visi zina jaunāko informāciju-kad ,kur,cikos.Esmu aicinājusi un ir cilvēki ar prieku  atsaukušies un ņēmuši līdzdalību pasākumos Noslēdzot pārskatu un pārdomu gadu esmu gadarīta,ka atsaucos ,ka iesaistījos mūsu biedrības aktivitātēs. Ja arī ir bijušas sajūtas ,ka traucējam ,ka darām nevienam nevajadzīgu darbu ,esmu pārliecināta -viss ko darām, nepieciešams mums katram  pašam  un ja rnēs nesam prieku apkārtējiem ,ja mūs  novērtē un atpazīstot smaida ,ja pēc pasākuma raksta dzeju,tad ir jādarbojas.Mūsu kolektīva lielākai daļai bija iespēja piedalīties  pasākumā "Izcilais seniors"ar svētku programmu, ko organizēja Liepājas jaunieši no  EIROPAS KOMISIJAS INFORMĀCIJAS CENTRA EUROPE DIRECT LIEPĀJA  Skanēja dziesmas Nīcas  vīru un sievu izpildījumā,tika dejots ,skanēja dzeja un mūzika , humors un bijām  arī godināmo vidū.Bija patīkami dzirdēt Mirdzas Ventaskrastes atzinību-nīcenieki kā putojošs šampanietis .Nīcas nevalstiskās organizācijas biedri prot  gan zemi kopt,gan dārzus iekārtot,gan bērnus izaudzēt un mazmazbērnus izauklēt. gan  kaimiņam palīdzēt .Un prot lepoties ar savu sētu,savu ģimeni ,savu ciemu un savu novadu.Novēlu visiem ,visiem Jaunajā gadā  darbīgumu, veiksmi un pats galvenais  veselību!!!

Pievieno komentāru

Blogi