Par katru santīmu!

Rakstot šīs rindas, vēl nezinu, kā un vai jau pašreiz beigsies Eiropas Savienības valstu sarunas par daudzgadu budžetu nākamajā plānošanas periodā, bet skaidrs ir viens – vienotā Eiropa mainās un krīzes ietekmē pārvērtē savas...Esošais...Esošais piedāvājums, neiedziļinoties detaļās, nozīmē, ka no 2014. līdz 2020. gadam Latvijai naudas būs krietni mazāk nekā iepriekš. Jo īpaši tik svarīgām nozarēm Latvijai kā lauksaimniecībai un kohēzijai.

Skaidrs, ka tās valstis, kas Eiropas Savienības budžetā vairāk iemaksā, nevis saņem, grib noraut lielo stopkrānu – sak, mīlīši, mums tagad pašiem smagi laiki un Jūs, “mazie”, cietīsit līdzi ar mums. Vēl vairāk – Eiropas gaiteņos klīst runas, ka Lielbritānija vispār varētu izstāties no Savienības, ko atbalsta sabiedriskās domas aptaujas Britu salās.

Var jau teikt, ko Jūs, latvieši, vēl gribat vairāk, priecājieties par to, ko līdz šim esat saņēmuši, un sēdiet klusu! Taču ar šādu attieksmi un redzējumu Eiropas vienotajai telpai vispār nav jēgas.
Turpretī Latvijas amatpersonām jāsaprot, ka cīņa par katru Eiropas santīmu ir tikpat nežēlīga kā cīņa par katru laukuma centimetru sportā. Viens pret vienu. Jo tālredzīgāk, jo gudrāk un apdomīgāk mūsu tautas kalpi Briseles gaiteņos rīkosies, jo labāk arī dzīvosim. Pareizi jau saka: paskatieties uz Liepāju! Kas te vispār bez Eiropas naudas būtu izdarīts? Praktiski nekas. Un aizbraukušo būtu vēl vairāk.

Tiem jaunajiem jāparāda tai vecajai Eiropai, ka neesam nekādi peramie zēni. Baltijas valstu protesta traktors Briseli jau sasniedzis.

Pievieno komentāru

Blogi