Pamūk malā

Degvielas cenu neapstādināmā vēlme turpināt augt ne vienam vien šopavasar pilsētas robežās radīs vēlmi pārsēsties uz velosipēda – ātri, ērti un pats galvenais – nav jāķer pēc sirds drapēm, redzot cenas benzīntankos.Pagaidām riteņbraucēju...Pagaidām riteņbraucēju pilsētas ielās nav daudz, bet gan jau tas ir tikai laika jautājums. Liepājā no viena gala līdz otram pa veloceliņu ir ko pamīties – dzirdēts, ka kādi desmit kilometri sanāks. Labs rīta sākums nedēļas nogalēs. Tik ieskrieties gan ik pa laikam nesanāk, jo gājēji maisās pa kājām. Pretim ledushallei visi brien pa veloceliņu, ar iepirkumu maisiem nākot no “Rietumu centra”.

Arī Jūrmalas parkā lielākā daļa divkājaino pastaigājas pa sarkanās krāsas daļu, blakus puse nav tik iecienīta. Un kad kāds brauc, mūk zālājā un izskatās neapmierināti. Patīkami, ka uz Tramvaja tilta pāri kanālam ir uzlikta zīme: gājējiem un pedāļu minējiem ir jādraudzējas. Agrāk bija jājūtas vainīgam, ja sanāca aiz gājējiem minstināties, mēģinot tikt garām.

Gan jau pamazām tauta ielāgos, ka sarkanā krāsa uz ietvēm domāta velosipēdistiem, ne smukumam. Pagaidām jātrinkšķina skaņas signāls un jātrenc šie malā. Paminoties pa celiņu, patīkami, ka no Kūrmājas prospekta tas novirzās uz Celtnieku ielu un aizvirzās līdz promenādei. Tur nu der kādu viešņu paķert līdzi, noteikti Liepājā iemīlēsies. Ne visur Liepājā ir veloceliņi, bet Dārza ielā pat rodas mānīga sajūta – ietves smuki nobruģētas, bet krāsa – sarkana. Varētu padomāt, ka visa ietve atvēlēta riteņbraucējiem.

Pievieno komentāru

Blogi