Paldies par skaisto dienu Liepājas pusē!

Pie mūsdienu straujā dzīves skrējiena pieradušajiem cilvēkiem šķietami tālā pagātnē, 22.septembrī, Liepājā viesojās vairāki Jelgavas novada Vircavas pagasta pašdarbības kolektīvi. Vasaras pēdējā diena bija apmākusies un vējaina,...Visi...

Visi labi zinām, ka paliekoša nozīme mūsu atmiņā ir tikai tam, kas konkrētajā brīdī ar kaut ko „uzrunā”. Vijas Bernātes personālizstādes „Trausli” apmeklējumu mākslas galerijā „Promenade” un tikšanos ar pašu mākslinieci vislabāk raksturo vārdi – emocionāli, sievišķīgi un apbrīnojami smalki un trausli. Jā, šī izstāde un saruna ar Viju Bernāti par viņas pasaules redzējumu un tā atspoguļojumu darbos patiešām „uzrunāja”! Māksliniecei vēlam, lai top arvien jauni, skaisti darbi! Savukārt tiem, kas vēl nav paspējuši apmeklēt izstādi, noteikti iesaku to izdarīt (izstāde skatāma līdz 22.oktobrim). Ir vērts!

Izstaigājot Kūrmājas prospektu un izdziedot pilsētas himnu pie tās bronzā atveidotajiem tēliem, izbaudot Rokkafejnīcas Slavas zāles un Slavas alejas neatkārtojamo noskaņu, kā arī skatot, cik neparasti, tomēr saskanīgi līdzās pastāv Liepājas senā koka apbūve, arhitekta P. M. Berči radītie skaistie nami, padomju laikam raksturīgā arhitektūra un šur tur arī kāda pavisam mūsdienīga ēka, sajutām to īpašo strāvojumu, kāda nav nevienā citā Latvijas pilsētā.

Emocionāli aizkustinošs izvērtās trimdas latviešiem Ilmaram un Erikai Bastjāņiem veltītais piemiņas brīdis Līvas kapsētā. Sirsnīgus ievadvārdus klātesošajiem teica biedrības „Cerību krāsa” vadītāja Ausma Dzintare. Silti un izjusti Vircavas pagasta amatierteātra režisores Sarmītes Sustrupes lasījumā izskanēja I. Bastjāņa dzejas rindas un sieviešu vokālā ansambļa „Kanconeta” izpildījumā – dziesmas. Pēc atgriešanās no Liepājas radās iespēja izlasīt I. Bastjāņa grāmatu „Pašvēsture – piemiņai”. Apbrīnojama un cieņas vērta ir rakstnieka un viņa ģimenes mīlestība uz savu dzimto valodu un kultūru, kā arī centieni to saglabāt un nodot tālāk nākamajām paaudzēm arī ārpus dzimtenes. Liepājnieki var būt patiesi lepni, ka par savu drīkst saukt šo izcilo trimdas literātu!

Ar dziesmām un laba vēlējumiem paviesojāmies arī Liepājas Pensionāru biedrības jaunās sezonas atklāšanas pasākumā. Patiess prieks par senioru dzīvesprieku un vēlmi aktīvi darboties, muzicēt un piedalīties dažādos pasākumos. No sirds vēlam liepājniekiem labu veselību, možu garu un radošo dzirksti! Pateicamies par mums uzdāvinātajām dziesmām! Jau tuvākajā laikā tās uzsāks skanējumu Zemgales pusē.

Kā skaists noslēguma akords aizritēja Vircavas pagasta pašdarbības kolektīvu viesošanās Nīcas novada Pērkonē „Galdnieku” mājās. Šeit sirsnīgā un gaišā noskaņā izskanēja muzikāli literāri sveicieni un pateicības vārdi brīnišķīgajai un bezgala atraktīvajai visas dienas kultūras pasākumu organizatorei Ausmas kundzei un viņas ģimenei. Zemgalieši izbaudīja Kurzemes vēja un jūras skarbo elpu un ar patiesu interesi apskatīja seno Nīcas sētu. Vienai no deju kolektīva meitenēm tika tas gods uzvilkt 200 gadus senu, izcili saglabātu Nīcas tautas tērpu un nodemonstrēt to citiem visā tā krāšņumā. Vēlāk viņa teica, ka bijusi neparasta sajūta, it kā tērps nestu viņu, nevis otrādi. Tas bija gan vizuāli, gan emocionāli skaists mirklis, ko Renāte joprojām atceras ar prieku. Paldies Ausmas kundzei par to!

Īpašs paldies Ievai Dzintarei no Vircavas Tautas nama vadītājas Sanitas Betheres un pagasta jauniešu deju kolektīva un viņu vadītājas Ievas Kareles par interesanto ekskursiju pa Liepāju. Jauniešiem saglabājušās patīkamas atmiņas par redzēto un ir vēlēšanās atgriezties Liepājā, lai turpinātu pilsētas bagātīgās kultūras dzīves iepazīšanu.

Ir pagājis zināms laiks, bet saglabājušās skaistas atmiņas par dzirdēto, redzēto un piedzīvoto un gūta atziņa – Liepāja ir pilsēta, kurā gribas atgriezties, kura „uzrunā” tās viesus ar savu bagātīgo kultūras mantojumu un aicina to skatīt un turpināt iepazīt arvien dziļāk.

 

Vircavas pagasta pašdarbības kolektīvu vārdā,

sieviešu vokālā ansambļa „Kanconeta” vadītāja Signe Meldere

Pievieno komentāru

Blogi