Netveramie signāli

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pētījumā noskaidrojusi, ka pērn mazinājusies nepilsoņu vēlme naturalizēties un palielinājies to nepilsoņu skaits, kuri uzskata, ka Latvijas pilsonība pienākas automātiski. Tātad pietiekami skaļi...Ja...Ja publikas gaidas papildina labi sētas cerības un apstākļu sakritība, nav tālu līdz fenomenam, kad domas materializējas. Praktiskāk noskaņoti prāti to gan sauc par atbilstošu vēsturisko situāciju un nereti piemin pat saistībā ar Latvijas Republikas izveidošanos. Negribētu, lai kādreiz virsroku ņem pretvalstiski domājošie. Nepilsoņu Latvijā joprojām ir ap 14 procentiem – tie, kuri nav vēsturiski saistīti ar Latvijas (pirmo) Republiku un nav vēlējušies naturalizēties.

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis apliecinājis, ka nepilsoņu vēlme naturalizēties šobrīd krietni atpaliek no viņiem dotajām iespējām kļūt par Latvijas pilsoņiem. Ir atšķirīga izpratne par Latvijas pilsonību, tātad arī par Latvijas valsts būtību.

Atmodas laikā vienu īsu brīdi bija pietiekami spēcīgs signāls arī no mūsu puses – Latvijā būs jārunā latviski, būs jāmācās latviešu valodā. Neticami, bet daudzi cittautieši uzreiz gan zināja, gan runāja latviski. Tas signāls nu ir izčākstējis. Pirms gadumijas katram vēlreiz vajadzētu padomāt ne tikai par vēlējumiem un praktiskiem labumiem radiniekiem, bet arī valstij. Jo jāpatur prātā, ka domas var materializēties.

Pievieno komentāru

Blogi