Necieņa!

Martins Dukurs – absolūtais pasaules čempions skeletonā – aizvadītās nedēļas nogalē kopā ar bobslejistiem pateicās līdzjutējiem par aizvadīto sezonu, bet viņš nebūt nav vienīgais pasaules čempions.Līdzās hokeja faniem šo godu noteikti...Līdzās hokeja faniem šo godu noteikti izpelnījušies Latvijas kūlas dedzinātāji, kuri sezonu atklājuši pilnā sparā. Līdzās viņiem pretendējam uz pasaules čempionu titulu bedrīšu skaita ziņā uz valsts ceļiem. Ironija? Var jau būt, ja tas nebūtu tik nopietni.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad Liepājas mērs Uldis Sesks pakratīja pirkstu atbildīgo ierēdņu virzienā par Liepājas–Klaipēdas šosejas katastrofālo stāvokli. Pacietība šogad neizturēja arī pašiem iedzīvotājiem gan Nīcas, gan Rucavas novadā, kuri vāc parakstus, lai kāds sāktu viņos ieklausīties. Satiksmes ministrs pateicis, ka naudas nav un nekā darīt nevar. Lāpīšot tikai bedrītes kaut kad pavasarī. Es saprotu, ka valsts vēl tikai ķepurojas ārā no krīzes sekām, bet cienījamais ministr Roni – tas nav nopietni! Gandrīz 10 gadus esam Eiropas Savienības dalībvalsts, kura sūdzas, ka Latvija pat nav spējusi apgūt visus piedāvātos līdzekļus – principā dāvinātu naudu. Bet ceļu stāvoklis kā banānu republikā. Atsakos ticēt, ka šo gadu laikā nav bijis iespēju šosejas savest Eiropas līmenim atbilstošā stāvoklī. Šur tur jau tā arī ir izdarīts, bet ar to ir stipri par maz. Bedrīšu sērga ievērojami patukšo autovadītāju maciņus.

Rodas jautājums, cik lietderīgi tiek tērēts mūsu pašu maksātais akcīzes nodoklis degvielai un jau tā lielu traci sabiedrībā iemantojusī transportlīdzekļu ikgadējā nodeva jeb ceļu nodoklis. Eļļu šogad ugunī vēl pielējusi jezga ap fotoradariem un degvielas cenu kāpums jau virs lata. Tā vien šķiet, ka kāds valsts ceļus vēlas redzēt tukšus. Šoferīši, kuri godprātīgi skaitījuši pēdējos latus ceļu nodoklim, tādu attieksmi nav pelnījuši. Katrs pārsistais ritenis ir robs ģimenes budžetā.

Pievieno komentāru

Blogi