Muzikālo pārdzīvojumu meklējot

Pagājušogad Līgo vakars tika sagaidīts ar sieru un alu kādā no Polijas stadioniem – kempingā, kur par lētu naudu varēja gūt īpašu baudījumu, nokļūstot attālākā pagātnē.Nebija jau slikti, bet kā lai nepasmaida, ja, piemēram, jāizkļūst no...Nebija jau slikti, bet kā lai nepasmaida, ja, piemēram, jāizkļūst no tualetes, bet izrādās, ka esi kļuvis pats sev par traucēkli, jo šaurībā durvis veras uz iekšu, un nekas cits neatliek, kā mazliet aizrāpties aiz poda, lai tiktu ārā.

Šogad vietējās izdarības – arī Eiropas čempionāts futbolā pa TV ir izsvītrots no plāniem. Vajag atkal ko jaunu, un kāpēc lai tie nebūtu vērienīgākie metāla un folkmūzikas svētki Baltijā – šajā nedēļas nogalē Lietuvā notiekošais festivāls “Kilkim Žaibu”? Nav jau tālu, Varniai ciematiņš Latvijai ir tuvu. Un sauklis “Uz tikšanos Jāņos – latvieši kopā ar lietuviešiem!” vilina. Par “Sasper zibens”, kā festivāls tulkojas latviski, krāšņumu, lielo latviešu invāziju tajā un abu brāļu tautu kopīgajiem metāla un folka dziesmu vakariem dzirdēts gana daudz, un jubilejas reize – 13. festivāls – ir jābauda klātienē.

Un tad jau festivālu vasara būs aizsākta. Mājaslapā “Musicsummer.lv” smuki sarindoti visi Latvijas festivāli – kopumā šovasar 14, ar vairāk nekā 30 skatuvēm un vairāk nekā 400 mūziķiem. Gana iespaidīgi, lai vasaras trijos mēnešos mūzikas baudītājiem būtu ko dzirdēt tepat uz vietas. “Summer Sound Liepāja” pērn tā labi “ielauzās” īpašo festivālu pulkā, sadzīvojot ar “Zvērā” un citiem.

Tomēr festivālu sarakstā dikti pietrūkst “Kafijas vakara pilskalnos” Talsu pusē un Rokenrola vasaras Kalētos. Liepājas diviem festivāliem derētu kādu sekotāju tuvējos novados, lai pēc muzikālā pārdzīvojuma nebūtu jādodas tālu.

Pievieno komentāru

Blogi