Māksla sarunāties

Grobiņas novada dome pieņēmusi lēmumu atbalstīt jaunās ģimenes – vienreizēju pabalstu 100 latu apmērā dāvinās, ja mazulis piedzimst ģimenē, kurā abi vecāki savu dzīvesvietu deklarējuši Grobiņas novadā. Ja tikai viens no vecākiem gadu...Gribētos jau naivi domāt, ka tas ir tāpēc, ka deputāti ir sākuši domāt par valsts demogrāfisko situāciju. Arī lielās valdības vīri ir paziņojuši, ka demogrāfiskās situācijas uzlabošana ir viens no trim galvenajiem valdības uzdevumiem pēc stabilas ekonomikas un interesēm Eiropas Savienībā.

Bet te iezogas šaubu velniņš uz pleca un paziņo – klau, nākamgad pašvaldību vēlēšanas! Jāsāk spodrināt uzpleči, jāpapildina labo darbu saraksts. Šobrīd, internetā palasot komentārus pie ziņām no Grobiņas novada, tā vien liekas, ka neko sliktāku vairs darīt nevar.

Pēdējās nedēļas laikā kļūda seko kļūdai. Jau sen aizmirsti jautājumi par Kapsēdes pamatskolas direktoru, iedzīvotājiem aiz muguras pieņemts lēmums par Bārtas pamatskolas sākumskolas pārvietošanu uz siltākām telpām. Vai par sabiedrības viedokli vairs nemaz nav jāpainteresējas? Jāpainformē par darbiem, kas veicami un plānoti?

Atkal sanāk – vispirms darām, pēc tam domājam. Bet tā jau tāda ierasta parādība Latvijas politiskajā vidē – vispirms izdarīt un tad klausīties, kādu rezonansi šie lēmumi izraisīs sabiedrībā.

Iedzīvotāju satraukums Bārtā pamatots – kāpēc visi lēmumi tiek pieņemti Grobiņā, bet tie, kuriem ar to jāsadzīvo, atrodas Bārtā? Bārtenieki uztraucas, vai, sākot kādas reformas skolā, neizveidosies situācija, kad vecāki ar bērniem pametīs pagastu, un nākotnē paliks vien vieta ar nosaukumu ceļa malā. Pēc iedzīvotāju sapulces radās iespaids, ka iedzīvotāji baidās, ka paliks par nomali, kas nevienam nav vajadzīga.

Ieteikums novada galvenajiem cilvēkiem – runājiet ar cilvēkiem, painformējiet par lietām, ko un kad gribat darīt!

Pievieno komentāru

Blogi