Likums pret cilvēcību

Par autortiesībām pēdējā laikā runā daudz. Sākot no dziesmu atskaņošanas radio līdz pat aizliegumiem publicēt skolēniem pieejamus bezmaksas mācību materiālus internetā.Manuprāt, pats bezgaumīgākais autortiesību pārkāpums ir šis...Manuprāt, pats bezgaumīgākais autortiesību pārkāpums ir šis – Valsts policija veikusi kratīšanu Liepājas 15. vidusskolas vēstures skolotāja, Liepājas Universitātes doktoranta Pāvela Jura dzīvesvietā un atzinusi viņu par aizdomās turamo saistībā ar vēstures grāmatas neatļautu publicēšanu internetā. Policijā vērsusies SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” – tās izdoto Valda Klišāna grāmatu “Vēsture vidusskolai” P. Jura ieskenējis un ievietojis savā mājaslapā. Atsauce uz izdevniecību mājaslapā bijusi, taču trūcis saskaņojums.

Mājaslapā bērniem par velti bija pieejamas Jura sagatavotas audiolekcijas, prezentācijas un citi metodiskie materiāli. Skolotājs to bija izveidojis tiem bērniem, kuriem nav līdzekļu, lai iegādātos mācību materiālus. Par šādu pārkāpumu viņam draud pat brīvības atņemšana.

Ikviens, kuram mājās aug skolēns, zina, cik maksā mācību grāmatas. Ne viens vien lats vecākiem ir jāizdod par grāmatām, kaut arī skaitās, ka valstī ir bezmaksas izglītība.

Rakstot diplomdarbus un referātus, studenti arī norāda atsauces uz izmantotajiem avotiem. Savelkot paralēles, iznāk, ka arī visi studiju darbi ir jāsaskaņo ar izdevniecībām. Un visiem, kuri mācību grāmatas kopē vai pārraksta, pēc soda jālūko Krimināllikumā.

Pievieno komentāru

Blogi