Ļaut vai neļaut?

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atzinusi, ka vēlētāju parakstu skaits ierosinātajam likumprojektam “Grozījumi Pilsonības likumā” ir pietiekams, taču radušās šaubas, vai likumprojekts uzskatāms par pilnīgi izstrādātu Satversmes 78....CVK...CVK lūgusi atzinumus vairākām iestādēm un tiesību zinātņu ekspertiem, līdz galu galā nolemts, ka iesniegtais likumprojekts nav uzskatāms par pilnībā izstrādātu un nav nododams parakstu vākšanai.

Visticamāk likumprojekta iesniedzēji tiesāsies, lai pierādītu savu taisnību. Daudzi eksperti pagaidām atturas prognozēt, kāds varētu būt šā procesa juridiskais rezultāts. Taču ne pilsoņiem, ne nepilsoņiem šis noraidījums par labu nenāks.

Kāpēc censties skaldīt matus un noteikt ierobežojumus pilsoņu gribas izteikšanai? Atrunas ar naudas taupīšanu tāds teātris vien ir – cik nav tērēts daudz nejēdzīgākām lietām! Tautas daļas viedokļa paušanu, lai kāds tas arī būtu, nevar nosaukt par zemē nomestu naudu. Varbūt politiskajai elitei vienkārši bail, ka tā netiek galā ar izaicinājumiem reālajā dzīvē? “Uz papīra” jau daudz kas izskatās smukāk nekā ir patiesībā.

Varbūt šādi referendumi ir pat noderīgi – tie sašūpo sastāvējušos dīķi un šis tas dziļumos slēptais uzpeld virspusē. Tad nu nevar vairs tā vienkārši atrunāties – sak, mums viss kārtībā. Kā rāda iepriekšējā referenduma pieredze un provizoriskie statistikas dati, diez vai ierosinātais likumprojekts gūtu vairākuma atbalstu. Tomēr daudz no svara ir emocionālie jautājumi, kas veido iedzīvotāju attieksmi pret valsti. Vai pašlaik piedāvātais risinājums dos vairāk lojālu pilsoņu? Diez vai.

Pievieno komentāru

Blogi