Ļaujieties mirklim!

Ceru, ka pēdējo mēnešu laikā daudz apspriestais pasaules gals tomēr 21. decembra rītā mūs nebūs “aplaimojis”, un ar atvieglotu nopūtu varēsiet izlasīt šis rindas. Pat ja notiek ļaunākais, pasaules gals būšot pārejošs.Daudzi teiks:...Daudzi...Daudzi teiks: klāt gada skaistākais laiks – Ziemassvētki. Ar eņģeļiem un pasaku tēliem pilsētu rotā. Ar karstvīna, piparkūku un mandarīnu smaržu. Ar sniegu un aukstumu dabā, bet sirds siltumu mājās. Nevajag būt pareģim, lai pateiktu, ka daudzi atkal šausmināsies par pēdējo gadu laikā daudz apspriesto Ziemassvētku komercializāciju, ko pērn savā uzrunā ticīgajiem visā pasaulē asi nosodīja Romas pāvests. Arī kādas aptaujas dati rāda – divas trešdaļas uzskata, ka svētku patiesā nozīme aizgājusi otrajā plānā. Vai pat vispār zudusi. Taču tad gribas jautāt, kas tad cits mūsu vietā to dara? Ko varam vainot? Paši taču kā aptrakuši vēl pēdējā brīdī šiverējam pa lielveikaliem grābjot un ķerot, kas pa rokai un lēts. Vai tas ir nosodāmi? Un kas būs tas sodītājs? Man jau šķiet, ka diez vai kādam šī loma ir jāuzņemas.

Katra paša izvēle, kā šos svētkus pavadīt vislabāk un ko dāvināt. Ja tas ir sirsnīgs vakars kopā ar ģimeni pie klāta galda ar gardiem ēdieniem un eglītes – dariet tā! Vai Dievkalpojums baznīcā. Ja tas ir ceļojums uz siltajām zemēm – dariet tā! Un, ja tā ir iešana uz mūzikas klubu – arī dariet tā! Svētkiem ir jāsniedz gandarījums un prieks.

Neviens labāk kā paši “vispareizāko” Ziemassvētku svinēšanas recepti nepateiks. Lai man piedod tie, kas domā savādāk. Tādas nemaz nav. Dāvājiet prieku sev un apkārtējiem, ļaujieties mirklim! Lai Jums un Jūsu tuvajiem gaiši svētki!

Pievieno komentāru

Blogi