Labais deputāts

Izbijušajam liepājniekam, tagad Saeimas deputātam Valērijam Agešinam no apvienības “Saskaņas centrs” nav izdevies realizēt projektu, kurā parādīt savu labo sirdi un atbalstu izglītībai.Viņa priekšlikumu par finansiālu atbalstu no...Viņa...Viņa priekšlikumu par finansiālu atbalstu no valsts budžeta gandrīz 67 tūkstošu latu apjomā vairākām Liepājas skolām, kurās par naudu no tā paša valsts budžeta bērni daudzus mācību priekšmetus apgūst krievu valodā, Saeima noraidījusi. Var piekrist deputātes Ilmas Čepānes (“Vienotība”) debatēs izteiktajam viedoklim, ka katrs no deputātiem ir mācījies kādā skolā un varētu pieprasīt līdzekļus tās remontam. Viņasprāt, šādi deputāti vēlas izskatīties kā Ziemassvētku vecīši.
Par laimi, šajā gadījumā saprāta balss ir uzvarējusi. Dīvainākais liekas kas cits. Brīdī, kad pirmo reizi publiski plašāk izskanēja jau minētā deputāta minētais priekšlikums, nosodījumu izpelnījās nevis viņš, bet gan cita liepājniece – Inita Bišofa (Reformu partija). Šī deputāte jau toreiz izteica neizpratni gan par līdzekļu pieprasījuma veidu, gan pamatojumu. Taču pēc tam gan citi tā dēvētie “Liepājas deputāti”, gan plašsaziņas līdzekļu pārstāvji izteica neizpratni – kā tā var noliegt “savējos”?!
Taču tur jau tā nelaime, ka tālāk par savu sētu un Ziemassvētku vecīša dāvanu maisu nedomājam. Tā vietā, lai pētītu, kāpēc skolu vajadzības nenodrošina pašvaldība, kuras tiešais pienākums tas būtu, pārmet tam, kurš norāda uz nepilnībām un cenšas tās novērst. Ja ir deputāti ar Ziemassvētku vecīša domāšanu, tad nav jābrīnās, ka esam tur, kur esam. Un, kamēr lielai daļai vēlētāju ar šādi pamestām dāvaniņām vēlēšanu gaidās būs gana, tikmēr uz būtiskām izmaiņām diez vai var cerēt.

Pievieno komentāru

Blogi