Kas nu kuram liekas satraukuma vērts

Finanšu ministrija tikko izsūtīja relīzi par jaunu PVN likumu, relīzē cita starpā minēts: "Likumprojekts neparedz "revolucionāras" izmaiņas un kopumā nemainās PVN piemērošana, tādējādi nodokļa maksātāju satraukumam par PVN...Lai tiešām lieki nesatrauktos, piezvanīju Finanšu ministrijas relīzes sagatavotājai, Komunikācijas daļas vadītāja vietniecei Leldei Kaunesei, kura apliecināja, ka tiešām tā arī domāts - PVN piemērošanā nav būtisku izmaiņu, tāpēc satraukumam nav iemesla.

Kā tad tā!? Pārtikai joprojām tiks piemērots 21 procents PVN, bet "satraukumam nav pamata"? Internetvietnē "Mana balss" jau savākti gandrīz 5000 parakstu, kur cilvēki pieprasa samazināt pārtikai PVN, kas būtu liels atspaids ikdienā ikvienam. Šāda ideja virmo, virmo, bet kaut kā dzirdīgas ausis neatrod.

Piektā daļa Latvijas dzīvo zem nabadzības sliekšņa, esam līderos sociālās nevienlīdzības ziņā, bet Finanšu ministrija atļaujas teikt, ka 21 procenta PVN saglabāšana pat pārtikas pamatproduktiem ir fakts, par ko nav jāsatraucas. Laikam jau tas atspoguļo valdības domāšanu - nesatraucieties, vismaz sliktāk nebūs.

Esiet mierīgi, viss paliks pa vecam, bez revolucionārām pārmaiņām. Bet vajadzētu! Attiecībā uz pārtikas pamatprecēm noteikti, tāpat arī Grāmatizdevēji varētu līdzdalīt sašutumu.

Protams, vienmēr pastāv iespēja, ka es - ierindas cilvēks tikai ar pamatzināšanām latviešu valodā un loģikā, turklāt pilnmēness tuvumā - nesaprotu, kas slēpjas aiz vienkāršajiem vārdiem "PVN piemērošanas likums". Droši vien tas ir kaut kas paviesam cits, nevis tas, kas uzliek papildus nodokļu nastu dienišķajai vēlmei kaut ko apēst.

Pievieno komentāru

Blogi