IPF vai WPO?

Patīkami – aizputnieki noorganizējuši savu pirmo novada čempionātu svara stieņa spiešanā guļus, vēl patīkamāk – sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga federāciju starptautiski atzītā versijā IPF.Versijā, kura ir atzīta pasaules Starptautisko...Versijā, kura ir atzīta pasaules Starptautisko sporta federāciju ģenerālajā asociācijā, Starptautiskajā olimpiskajā komitejā un Pasaules antidopinga komitejā.

Ar svara stieņu spiešanu guļus ļoti aizrāvušies ir gan Priekules, gan Vaiņodes novada spēkavīri, pēdējie pat pērn mājup pārveda milzīga kaluma trofeju – Latvijas kausu. Tiesa, tas iegūts biedrības “WPO-WPC Latvija” rīkotajā Latvijas kausa izcīņā WPC versijā. Alternatīvajā padarīšanā, kura nav starptautiski atzīta un nevēršas pret aizliegtajiem preparātiem.

Tāpat jau ierasts, ka mūsējie no pasaules čempionātiem atgriežas mājās tikai ar zelta medaļām, arī šajā versijā. Kopumā pēdējo pāris gadu laikā šajā versijā par pasaules un Eiropas čempioniem ir kļuvuši aptuveni 100 Latvijas sportisti. Zeltītās medaļas nāk viegli, jo konkurence šajos čempionātos ir zema. Turpretim IPF versijā Latvijas stipriniekiem vēl nav izdevies izcīnīt nevienu zelta medaļu.

Uz šīs versijas pasaules čempionātu vispirms jau jātiek – jātiek pie starta Latvijas čempionātā, jo jāiziet dopinga kontrole. IPF versijai šogad pievērsušies arī priekulnieki. Viņu līderis Artis Šteins pat min faktu – mūspuses pasaules čempioniem IPF versijā bijušajā rajonā būtu problemātiski trijniekā tikt.

Vaiņodnieki uz tuvējiem Aizputes mačiem nebija. Nav jau stāsts par to, ka kādā no šiem novadiem puišiem būtu mazāks spēks kaulos, uzspiest viņi to stieni var, taču atšķirība ir citā ziņā – cik šim čempiona titulam ir liels svars, jo savus lielākus vai mazākus čempionātus nevienam nav aizliegts ne rīkot, ne tajos piedalīties.

Pievieno komentāru

Blogi