Iespējama pretprasība

  Mana ierašanās šeit jāsāk ar atvainošanos portāla Diena.lv redakcijai, jo es, savas iedzimtās muļķības dēļ, dažā labā komentārā veltīju tai(redakcijai) gaužus un skarbus vārdus par sava bērna, blogu nodaļas, nokaušanu, tā liedzot man...

 Šoreiz, domājot par eiro, dīvaini ienāca prātā Zviedrijas emancipēto sieviešu prasība vīriešiem čurāt tāpat kā to dara sievietes  sēdus, jo pisuāru lietošana esot diskriminējoša. Skaidrs, taču tik pat skaidrs, ka vīriešu tiesību aizstāvji varētu pieprasīt to pašu no sievietēm. Resp. lai tās to svarīgo pasākumu dara stāvus, kā vīrieši, ja reiz vienlīdzībai jāizslēdz pat dzimuma atšķirības. Tātad - pret prasību, kā tādu spoguļattēlu, likt  pretprasību. 

   Eiro sakarā tas laikam tāpēc, ka mums visu laiku bazunē par eiro ieviešanas labumu nepieciešamību, jo Latvija ir izpildījusi kaut kādus kritērijus un vispār plaukst un zeļ, apsteidzot šajā procesā(uzplaukuma tempā) pārējās ES valstis.

   Jauki, bet tādā gadījumā rodas loģisks jautājums par plaukstošas zemes maksāšanas līdzekļa nomaiņas pret ekonomiskās mokās sirgstošās eirozonas valstu naudu, lietderību un tas rosina apsvērt, ka daudz lietderīgāk ES būtu eiro vietā ieviest latu, kas ir droša valūta un noteikti veicinātu daudz ātrāku un efektīvāku, arī efektīgāku krīzes nastas nospiesto valstu izkļūšanu no katastrofas draudiem.

   Protams, būtu jāievieš strikti kritēriji, kas izpildāmi lai Latvijas  valdība citām, mazāk veiksmīgām valstīm atļautu ieviest latu, toties valūtas nomaiņu vēlēties drīkstētu jebkura cita, nevis tikai ES, dalībnieces. Pat ASV vai Norvēģijai, raugoties uz mūsu veiksmes stāstu, varētu rasties kārdinājums un - Kāpēc gan nē? 

Pievieno komentāru

Blogi