Gāzi grīdā!

Lielākie autosporta svētki Liepājas pusē un viens no tradīcijām bagātākajiem rallijiem Latvijā atkal ir klāt.Šodien tiek dots starts “Kurzemei”, kas arī šogad sola vērienīgu “gonku”. “Kurzemes” sakarā vienmēr atceros pirms ļoti daudziem...Šodien tiek dots starts “Kurzemei”, kas arī šogad sola vērienīgu “gonku”. “Kurzemes” sakarā vienmēr atceros pirms ļoti daudziem gadiem “Kursas Laikā” publicētu bildi, kur kāda lauku sieva bija izgājusi ceļmalā. Bildes parakstā bija: “Vai pērkons? Nē, rallijs!!!”. Arī omīte atceras, ka kādreiz visi apkārtējo māju iedzīvotāji salasījušies ceļmalā un vērojuši mašīnu traukšanos pa līkumaino ceļu. Tagad vietējo palicis pavisam maz, rallijs laukos atvilina uz mirkli cilvēku masas no pilsētām, arī labi!

Iepriekšējā gada uzvarētājs igaunis Georgs Gross šogad nestartē, vai tas pavērs ceļu uz uzvaru Latvijas līderim Andim Neikšānam, rādīs laiks. Taču runā, ka liels konkurents latviešiem un igauņiem būs krievu rallists Aleksejs Lukjaņuks. Tad nu tik jāizvēlas labākās skatu vietas un jāredz klātienē, kā šie ātrie braucēji cīnīsies par “Kurzemes” čempiona titulu.

Katrā ziņā atkal der atcerēties, ka ralliju var skatīties, neatstājot aiz sevis savus mēslus. Tos var paņemt maisiņā līdzi un izmest tuvākajā atkritumu tvertnē. Pilsētnieki, tikuši laukos, bieži uzvedas kā no ķēdes norāvušies – kas nav mans, tur var bradāt. Tā var palikt bez iemīļotā rallija nākamgad.
Un gāzi grīdā spiež tikai rallisti, to ar der atminēties. Atmiņā palicis viens no Talsu rallijiem, kur vienīgo auto grāvi sanāca redzēt pirms rallija starta. Faniem adrenalīns sasmēlies līdz ausīm, uz grants ceļa jau pirmajā līkumā autiņš bija nost no ceļa un ārā tik viegli neizdabūjams.

Diez kāds Liepājas ielās būs dragreiss, tik milzīgā ātrumā pa Pulvera ielu vēl nebūs braukts, arī kartingisti un rallija supersprinta braucēji pilsētas ielās nebūs nekādi lēnie. Būs, ko redzēt!!!

Pievieno komentāru

Blogi