Gaisma nevar savādāk

Šogad izpalika vaimanas, ka nekur nevar nopirkt lentītes valsts karoga krāsās – bija pat daudz un dažādas iespējas tās saņemt bez maksas. Pat ugunsgrēks oktobra beigās rūpnīcā, kur šādas lentītes tiek gatavotas, izrādās, nebija...Likumsakar...Likumsakarīgi, ka arvien vairāk parādās idejas, kā vēl apliecināt patriotismu, uzticību Latvijas karoga krāsām. Man vienmēr licies neparasti, ka šādus atribūtus, attiecīgi apdrukātus kreklus, krūzītes vai nozīmītes, tirgo tūristiem domātu preču veikaliņā. Tā taču normāla prece ikdienas lietošanai! Līdzīgi kā dažādas infrastruktūras uzlabošanas idejas tiek pasniegtas ar domu, ka ieguvēji būs tūristi. Vai tad par savējiem nav jādomā? Gluži visi jau vēl neesam aizbraukuši.

Sirsnīgs un aizkustinošs bija Latvijas Valsts svētku koncerts Rucavas pamatskolā. Pirmo reizi dzirdēju Ulda Marhilēviča un Guntara Rača dziesmu “Saule aust” – tā ir šim laikam tik piemērota dziesma. Gaisma nāk, gaisma nevar savādāk. Tas apliecina, ka būs labi. Galu galā – 22 gadi atjaunotai neatkarībai nav nemaz tik daudz, gan vēl iemācīsimies, kā savas valsts himnas laikā uzvesties, kā simbolus lietot, svētkus svinēt un kā mājas rotāt. Ja kāds gadu desmitiem cenšas latviskumu un patriotismu izravēt, vai kāds brīnums, ka viņam ir arī kādi panākumi. Bet ne uz ilgu laiku. Gaisma nāks. Gaisma nevar savādāk.
 
Un ja šogad skaistam stāstam par dzimteni vēl jāizmanto “Prāta vētras” dziesma “Welcome to my country”, kas ir lieliska, ticu, ka citu gadu par savu dzimteni kā skaistu un dižu dziedāsim vēl vairāk un vispirms jau paši sev. Ne tikai tūristiem.

Pievieno komentāru

Blogi