Ērikas un Ilmāra Bastjāņu piemiņai

Dzejnieku un rakstnieku sievas bieži ir daļa no literāta paša, no viņa radītajiem darbiem /A. Mellupe/.... Tā tas piepildījās arī Bastjāņu ģimenes dzīves gājumā….Ilmārs un Ērika dzīves biķeri allaž turējuši kopā ,izņemot bērnību un agru...... Tā tas piepildījās arī Bastjāņu ģimenes dzīves gājumā….

Ilmārs un Ērika dzīves biķeri allaž turējuši kopā ,izņemot bērnību un agru jaunību.Un biķeris ir pacenties, lai tā baudītāji pārdzīvotu gan saviļņojošu prieku, gan asus pārbaudījumus. Viņi abi viens otram bija kā glābiņš un atelpas sala nežēlīgajos laikmeta pagriezienos. Sirsnīgi maigais,vērīgais  un godprātīgais Ilmārs par savu dzīves pavadoni izvēlējās  īpašu meiteni…./meiteni no Liepājas-Ēriku/

Kopdzīve sakausēja viņu parašas un raksturus,radot to, kas paliek arī pēc Bastjāņu šīs zemes  gaitu beigām: draudzības atspīdums, centieni latvietības kopšanā, Ilmāra daudzveidīgie raksti, tēva piemiņas sakopojums, paša memuāri. Tam visam tapt palīdzēja Ērikas sapratne un neiztrūkstošais atbalsta plecs.

Arī atvadu vārdus, ko Ērikai aizejot, veltīja tuvi cilvēki, viņi abi noteikti apspriedīs kopā..

Nu abiem priekšā slimību un raižu neapēnota Mūžība, gara jo gara..

/Anita Mellupe/

Dumpju ģimenei viesojoties ASV ziemeļrietumos

2. septembrī 2011. gadā sirsnīgā gaisotnē tiekoties ar Ēriku Bastjāni saņēma lūgumu Likteņdārzā iestādīt kociņu Ilmāra Bastjāņa piemiņai..

Lūgumu draugi izpildīja, 6. oktobrī 2011.gadā, iestādot Latvijas kļavu,

nu jau abu – Ērikas un Ilmāra Bastjāņu piemiņai.

Piemiņai par uzticīgu dzīves draugu, rakstnieku, publicistu,latviešu valodas  skolotāju - pilnu ar zinībām par savas tautas likteņgaitām, kultūru un Latvijas skaistumu.

Ilmāra mīļvārdiņš Ērikai bija Pelīte, 1972.gada septembrī viņš uzrakstīja dzejoli ar nosaukumu "Pelītei".

Ņem mani, draugs, pie rokas

Nav ceļa, ko putenī viešu,

Ņem mani,draugs, pie rokas

Līdz galam tev līdzi iešu.

Liepājnieces Ērikas Bastjānes

 /dzimusi Damberga 1921.g. 15.05 Liepājā, acis uz mūžu aizvēra 2011.16.09. g. ASV/ un viņas dzīves drauga Ilmāra Bastjāņa

 /dzimis 1921.g. 21 01.Rīgā, miris 2004 .g. 25. 02.ASV/

pelnu urniņas ir atgriezušās Dzimtenē,

lai guldītu zemes klēpī Liepājā, Līvas kapu kalniņā.

Pievieno komentāru

Blogi