Dzīvo "zaļi"!

Par zaļu pat vēl zaļāks ir mūsu skolas laiks – šo dziesmu ir dziedājis ikviens, bet saprast to var dažādi.Šobrīd “Zaļā josta” iesaista bērnudārzus un skolas dažādās kampaņās, kuru laikā tiek vāktas baterijas, makulatūra, tukšas kartona...Šobrīd “Zaļā josta” iesaista bērnudārzus un skolas dažādās kampaņās, kuru laikā tiek vāktas baterijas, makulatūra, tukšas kartona sulu pakas. Bērniem tiek mācīts, ka vide ir jāsaudzē un jābūt uzmanīgiem ar izlietojamajiem dabas resursiem. Nepiemēslot, nepostīt, sargāt – trīs vārdi, kas būtu jāzina ikvienam no mums.

Tik vienkārša darbība kā papīra savākšana var kļūt par pieradumu. Arī manam mazajam bērndārzniekam jāvāc makulatūra, jo par katru savākto tonnu bērnudārzs tiek pie kilograma zīmēšanas papīra. Četrgadnieks, protams, vēl ir par mazu, lai sapratu, kāpēc tas papīrs jāvāc, bet vecāki gan pierod, un tas veidojas par paradumu. Reklāmas kalnus, kas iegulst pastkastītē, nevis uzreiz iemetu miskastē, bet salieku kaudzītē, lai vestu uz bērnudārzu. Kad akcija būs beigusies, vedīšu uz laukiem krāsnī sadedzināt. Visinteresantāk vākšanas procesam pieiet skolēni. Tiek apstaigāti kaimiņi, radi un tuvējie uzņēmumi. Konkurence ir pat brāļu un māsu starpā, jo katrai klasei jāparāda, ka viņi ir čaklākie papīru vācēji.

Bateriju vākšanas konkursā Durbes vidusskolas audzēknis bija izņēmis vecmāmiņai baterijas no dzirdes aparāta. Papīri tiek meklēti bēniņos, veco grāmatu plauktos un pagrabos. Konkurence veicina panākumus. Cik viegli patiesībā ir iesākt šķirot atkritumus! Jāsāk ir tikai ar mazumiņu – to pašu papīru. Ja nav, kur nodot, gan būs kāds radinieks, kurš dzīvo mājā ar krāsns apkuri vai kuram ir pirts. Atliekt tikai sākt dzīvot “zaļi”. Tuvojas pavasaris, tuvojas Lielā talka, un gribas, lai apkārtne būtu savākta un skaistāka pēc ziemas guļas.

Pievieno komentāru

Blogi