Daudz vai maz?

Pašvaldībās deputātu ir par daudz vai par maz? Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadības viedokļa, pašvaldību pārvaldība uzlabotos, ja tiktu samazināts deputātu skaits. Ideja ir vismaz diskusiju vērta, taču,...Varbūt Rīgas domē lielā deputātu skaita dēļ notiek gāganu kari. Taču, vērojot darbu bijušā Liepājas rajona pašvaldību domēs, situācija kardināli atšķiras. Pārsvarā gadījumu publiski viss notiek klusi un mierīgi. Visbiežāk vadība tur deputātus ciešākā vai vaļīgākā pavadiņā, atraisīties no saitītes uzdrošinās retais. Drīzāk šķiet, ka šādās situācijās līdzētu deputātu skaita palielināšana. Varbūt lielākā pulciņā viņi būtu drosmīgāki? Iespējams, tad pat varētu sākt runāt par viedokļu dažādību. Pagaidām, lai gan formāli lēmumus pieņem deputāti, vairumā gadījumu viņi darbojas kā balsošanas mašīnas.

Bet varbūt ievēlētie cilvēki pārāk bezatbildīgi uztver savus pienākumus? Par daudziem rodas iespaids, ka viņi domes sēdes atsēž bez kādas apziņas par pieņemto lēmumu būtiskumu. Dažkārt gadās, ka deputāti debatēs gari un plaši izsakās, taču jēgas no teiktā maz – pārsvarā tukšas pļāpas un pārdomas par dzīvi. Un dažs vēl pasūdzas, ka viņam par deputāta darbu tik maz maksā, ka vispār neesot nekādas intereses strādāt.

Varbūt jautājums patiesībā nav par deputātu daudzumu, bet gan par viņu attieksmi pret saviem pienākumiem un apziņu, ka tieši no viņa ir atkarīgs tas, kāda būs dzīve novadā un tā attīstības iespējas? Kamēr vēlētāji balsos par kaimiņu čomiem, ar kuriem kopā patusēt un gudri papļurkstēt, vai arī akli ticēs cēlo frāžu bārstītājiem, tikmēr būs, kā būs. Lai panāktu reālus darbus, nebūtu nemaz slikti veidot plašākus kandidātu sarakstus un ievēlēt vairāk deputātu, lai domēs neveidotos dažu pabailīgu un atkarīgu tipiņu kompānijas.

Pievieno komentāru

Blogi