Bizness un aprēķini

Talonu braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā nevar iegādāties Liepājas autoostā, arī ne SIA “Janus” piederošajā kioskā. “Mēs nedrīkstam pārdot talonus,” saka pārdevēja un ieteic pirkt talonus pie tramvaja pieturas. Viņa taču nav...Paliek alternatīva, ko sevišķi skarbi savos makos gada sākumā juta grobiņnieki – pirkt talonu pie vadītāja, maksājot būtiski lielāku summu. Manuprāt, 30 procenti ir būtisks uzcenojums. (Ja nesanāk kioskā tikt pie talona par 38 santīmiem, jāšķiras no 50 santīmiem autobusā.) Faktiski notika laupīšana.

Pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” vadītājs Gints Lūsis taisnojas, ka situācija uzlabojas un plāta rokas – mēs nevaram piespiest “Janus” tirgot talonus autoostā. Viņi kategoriski atteikušies! Tamdēļ uzsāktas sarunas ar “Liepājas autobusu parku” par talonu tirdzniecību biļešu kasēs. Tiekot arī apsvērts, vai būtu izdevīgi pašiem nomāt tirdzniecības vietu autoostā, kā arī iespējas tirgot talonus pie pieturas. Jau sāktas iestrādes, lai Liepājā būtu e-talons – tas ļaus taupīt uz drukāšanu un talonu piegādi. Arī tādas izmaksas esot jāņem vērā.

“Janus” vadītāja Svetlana Izotova skaidro – tika piedāvātas pārāk mazas atlaides, lai uzņēmējam būtu interese uzņemties talonu tirgošanu. Visu izšķir finanses, ne hipotētiskas klientu vēlmes.
Interesanti, vai tiešām līgums ar “Autobusu parku” par talonu tirdzniecību vai savas tirdzniecības vietas uzturēšana sanāks lētāk, nekā finansiāli izdevīgāks piedāvājums jau esošam “Janus” kioskam?

Pievieno komentāru

Blogi