Ar lentīti un pilnu vēderu

Aizsardzības ministrija sagādājusi 12 kilometrus sarkanbaltsarkanās lentes un aicina iedzīvotājus tās 11. novembrī – Lāčplēša dienā – piespraust apģērbam kā atgādinājumu par Latvijas armijas vēsturisko uzvaru pirms 93 gadiem....Neapšaubāmi, tas ir skaists akcents, kā apliecināt cieņu brīvības cīnītājiem un neaizmirst vēsturi, bet, teikšu godīgi, – jebkurš ārējs simbolisks atribūts mani pārliecina tikai tad, ja tiek nēsāts patiešām no sirds. Nevis kā sevis izrādīšana vai tāpēc, ka citi tā dara.

Jau iepriekšējos gados mūsu lasītāji interesējās, kur šādas lentītes dabūt. Bija ar mieru iegādāties par naudu, bet tirdzniecībā tās bija grūti sameklējamas. Nav manāms, ka šogad kaut kas būtu mainījies. Tikai dažas dienas gadā nēsājamā un ne pārāk pieprasītā lietiņa, no tirgotāju viedokļa, noteikti nav “interesanta”. Tiem, kuri ir kūtri mazo simbolu sagādāt paši, varētu palīdzēt, piemēram, jauniešu vai citas patriotiskas organizācijas.  

Toties parādās cita tendence – arī šos svētkus komercializēt, pastiprināti piedāvājot galvenokārt pārtikas preces. Tiešā un slēptākā reklāmā vispirms tiek apgalvots par lielo skaitu iedzīvotāju – 75 procentiem –, kuri gan 11., gan 18. novembri gatavojas atzīmēt kā ģimenes svētkus. Tad norādīts, kādus produktus viņi iecerējuši likt galdā un, protams, kādas cenu atlaides tiem paredzētas. Sak, protieties sekot vairākuma piemēram!

Ja labi grib, simbolisko lentīti var izgatavot pats, bet svētku noskaņu ģimenē radīt arī pie pavisam ikdienišķu ēdienu galda. Vissliktāk, ja nav ne viena, ne otra.

Pievieno komentāru

Blogi