Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaiņodes vidusskolā diskutēs par pārtikas drošību un veselīgu uzturu

18. aprīlī iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties projekta ''Garšīgie Likumi'' noslēgumā Vaiņodes vidusskolā (pulksten 8.30) un Kalētu pamatskolā (pulksten 13), lai uzzinātu Vaiņodes un Kalētu jauniešu domas par pārtikas drošību un iesaistītos veselīgā diskusijā.

Diskutējot ar nozares ekspertiem, Vaiņodes un Kalētu jaunieši gūs jaunas un praktiskas zināšanas par pārtikas drošību, patērētāju tiesībām, un attiecīgi Eiropas Parlamenta (EP) paveikto šajās jomās. Kopumā Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā projektā ''Garšīgie likumi'' iesaistījušās vairāk kā 100 vispārizglītojošās skolas visā Latvijā.

Vaiņodes vidusskolā par pārtikas drošību jauniešiem stāstīs uztura speciāliste Sintija Jākobsone (Saldus Medicīnas centrs), savukārt Kalētu pamatskolā ar jauniešiem tiksies un diskutēs Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidkurzemes pārvaldes pārtikas inspektore Vija Ansone, paskaidro rīkotāji.

EPIB piedāvā skolām mācību materiālus par trim tēmām: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Materiāli ir izstrādāti sadarbībā ar uzturzinātnes ekspertiem, pedagogiem un saskaņoti ar Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Biotehnoloģijas un kvalitātes nodaļu un Pārtikas uzraudzības departamentu, kā arī Valsts izglītības satura centru. Mācību materiāli ir piemēroti vidusskolēniem un pamatskolas vecāko klašu skolēniem.

''Jautājumos par pārtikas drošību līdzās nozares ekspertiem un uzņēmējiem īpaši svarīgi iesaistīt arī jauniešus - nākotnes patērētājus, uzņēmējus, vecākus utt. Patlaban industrija strauji piedzīvo inovācijas gan pārtikas saturā, gan marķējumā u.tml., tādēļ būtiskas ir jauniešu zināšanas un izpratne, kā arī personīgais viedoklis par reālo situāciju. Šajā saistībā informēsim arī par EP paveikto darbu un pieņemtajiem lēmumiem iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai, pārtikas drošībai un administratīvā sloga mazināšanā uzņēmējiem,'' projekta ''Garšīgie likumi'' mērķi un būtību skaidro EPIB Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā