Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rucavas bibliotēkā skatāma izstāde ''Sibīrijas vēstules uz bērza tāss''

Rucavas bibliotēkā Tukuma muzeja ceļojošā izstāde ''Sibīrijas vēstules uz bērza tāss'', ziņo Rucavas novada dome.

Kopš 2009. gada uz tāsīm rakstītās vēstules iekļautas UNESCO reģistrā, tās ceļojošā izstādē parādītas sabiedrībai gan Latvijā, gan ārvalstīs, tai skaitā Eiropas Parlamentā Briselē. Turklāt, pateicoties aktīvam darbam pie vēstuļu popularizēšanas, muzejos nodotas vēl vairākas vēstules. Ja nominācijas piešķiršanas brīdī tās bija tikai 19 septiņos Latvijas muzejos, tad jau pēc pieciem gadiem ir uzskaitāmas 43 vēstules astoņos muzejos, ko rakstījuši 12 cilvēki.

Ceļojošā izstāde ''Sibīrijas vēstules uz bērza tāss'' tapusi ar Eiropas parlamenta deputātes Sandras Kalnietes atbalstu. No 2010. gada jūnija izstāde skatīta Tukumā, pēc tam dažādos Latvijas, Lietuvas un Igaunijas muzejos. Līdz šī gada beigām ceļojošā izstāde apskatāma arī Rucavas bibliotēkā, bet nākošā gada janvārī tā būs Sikšņu bibliotēkā.

Pievieno komentāru

Rucavas novadā