Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūrmalciema puisis kļūst par ''Latvijas lepnumu''

Nīcas novada, Jūrmalciema iedzīvotājs, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas absolvents Valters Krētainis šogad saņēmis akcijas ''Latvijas lepnums'' balvu.

Viņa iedvesmojošais stāsts un diplomdarbs vasarā aizkustināja visu Latviju. Puisis radījis noderīgu dizaina preci, kas palīdzēs daudziem bērniem, kuriem ir smagas diagnozes, kā dēļ viņiem ir ierobežotas kustības.

''Kursas Laiks'' rakstīja, ka V. Krētaiņa diplomdarbs tapa, sadraudzējoties ar savas draudzenes, nu jau sievas, mazo brāli, kuram ir cerebrālā trieka. V. Krētaiņa izgudrojums ļāvis puikam pašam saviem spēkiem spert pirmos soļus.

''Cilvēki ļoti bieži nezina, kā izturēties pret šādu bērnu, kuram ir veselības traucējumi. Man ar Kristianu ir ļoti labas attiecības, jo es viņu neuztveru kā citādu. Mēs satiekoties viens pret otru izturamies kā līdzīgs ar līdzīgu – es esmu puika un viņš ir puika,'' laikrakstam intervijā vasarā stāstīja jaunietis. ''Vērtēšanas komisija man jau pirms prezentācijas pateica, ka savu vērtējumu ir izdarījusi,'' iespaidos dalījās V. Krētainis.

Jūrmalciemnieka izgudotā unikālā palīgierīce ''Soli pa solim'' nonākusi Latvijas rehabilitācijas centros un to izmēģinājuši vairāki bērni. Šobrīd viņš kopā ar draugu, Ģirtu Klampi, strādā pie jaunās ierīces pilnveidošanas, konsultējoties ar speciālistiem Rīgā. Top biznesa plāns, un ir cerība piesaistīt finansējumu ierīces masveida ražošanai, lai uzlabotu dzīvi arī citiem bērniem, informēja Nīcas novada pašvaldība.

''Latvijas lepnuma'' ceremonija šogad notika 14. gadu. V. Krētainim balvu pasniedza Valsts Prezidents Raimonds Vējonis.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā