Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mīlestību pret motokrosu nezaudē

Latvijas motokrosa leģenda Lauris Freibergs pēc trīs gadu pauzes atgriežas trasē un sestdien Rīgas multifunkcionālajā hallē ''Arēna Rīga'' piedalīsies iespaidīgajā šovā – čempionu sacensībās arēnas krosā ''Optibet Champions Race'', kur vadošie motokrosisti no desmit valstīm brauks iekštelpās uzbūvētā trasē. Lauri sēsties atkal uz moča pārliecināja līdzjutēju milzīgais balsojums internetā – viņi savu elku joprojām nav aizmirsuši. Trasē dosies arī Laura dēls Uldis, kurš iet tēta pēdās un šoruden pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu.

Gaida pilnu arēnu

''Pavasarī organizatoriem radās doma par arēnas krosu un jautāja, vai es piedalīšos. Teicu, lai liekas mierā, kam mani vēl vajag. Neesmu ilgi sportojis un esmu savu sportā jau izdarījis. Pats vēl šaubījos, likās – pusgads vēl līdz krosam,'' Lauris atzīstas, ka uzaicinājuma brīdī bija ļoti skeptisks par savu dalību. Organizatori ierosināja sarīkot aptauju sociālajā tīklā ''Facebook'', lai fani ar savu balsojumu parādītu, vai viņiem vēl ir vēlme redzēt trasē leģendāro motosportistu. Ažiotāža bija ļoti liela. Aptaujā tika savākti 1200 ''Patīk'', bet ziņa apskatīta 30 tūkstošus reižu. Ilggadējie fani Laurim šovasar nāca klāt arī trasēs un pārjautāja, vai viņš tiešām piedalīsies arēnas krosā.

''Malači – Kaspars Cveiģelis un viņa komanda, ko dara motosporta un sporta labā. Varam būt pateicīgi un priecīgi. Ar pozitīvismu dara, pārvarot tik daudz grūtību. Specifisks ir motokross arēnā. Kaut vai ar milzīgo apjomu zemes vešanu iekšā un ārā (sacensību norisei īsā laikā arēnā bija jāsaved aptuveni 3000 kubikmetru grunts seguma). Tāpēc motokrosa mīlestības vārdā esmu piekritis startēt. Mērķi neesmu izvirzījis, un būtu muļķīgi atteikties. Tagad mana pamatnodarbe ir treneris, ar moci esmu maz braucis, cik tik tagad izbraucu gatavojoties. Jūtu, ka meistarība un zināšanas joprojām ir. Vienalga, ķermenis vairs nav tik stingrs un muskuļots, kā bija sporta laikā, kad braucu. Acis un ķermenis nav tagad pieradis, tik ātri vairs nevarēšu pabraukt, bet būšu, piedalīšos un sagatavošu sevi un moci,'' lielā pasākuma gaidās ir Lauris.

Viņš visvairāk no čempionu sacīkstes gaida, lai arēna būtu pilna ar skatītājiem, jo sportistiem lielākā balva ir fani un viņu ovācijas. ''Ja būšu piecpadsmitais vai divdesmit piektais, tas man pašam neko nemainīs. Galvenais – ka varu būt un popularizēt pasākumu arēnā tik cieši kopā ar spēcīgiem meistariem.''

Arēnas krosā 90 sportisti 18 pusfinālos un trīs superfinālos noskaidros uzvarētājus trijās klasēs. Prestižākajā jeb ''Čempionu'' klasē uz starta gaidāmi 20 īpaši uzaicināti sportisti no Latvijas un ārvalstīm. Lauris nelolo cerības, ka kauss paliks Latvijā. Viņaprāt, nestartējot Dāvim Ivanovam, uzvarēs Lielbritānijas čempions Ādams Čatfields vai kāds no igauņiem.

Iekārtos trofeju istabu

Ar Lauri tiekamies ''F.F.F. Motors'' biroja telpās otrajā stāvā. Pie sienām plauktos salikti viņa izcīnītie kausi – cits par citu lielāki. Lauris rāda videokasešu kolekciju, kurās ir ierakstītas viņa sezonas pasaules čempionātā. Daļa trofeju viņam ir mājās, vēl citas glabājas pie vecākiem. Blakus birojam ir tukša telpa. Laurim ir doma tajā iekārtot savu trofeju istabu, lai visi apbalvojumi būtu vienuviet un ikviens tos varētu apskatīt.

''Lejā ir īstais motocikls, ar kuru bija labākie rezultāti pasaules čempionātā. Ir moču krekli, ķiveres, bildes. Daudz ir avīžu izgriezumu par katru sezonu, ko mamma ir sakolekcionējusi. Ir aptuveni 300 trofeju. Atceros, ka bija 280, bet vēl ir nākušas klāt. Daudz ir kausu un lielās gada medaļas un apbalvojumi ''Sporta laureātos''. Te varētu veidot ekskursijas bērniem un iedvesmot viņus, ka var sportot un tas ir sasniedzams. Ar maniem un Paula Jonasa rezultātiem, ar mana dēla Ulda uzvaru – vajag tikai darboties,'' uzskata sportists. Viņš meklējis telpas Grobiņā, tad doma bijusi par Liepāju, bet secinājis, ka ''F.F.F. Motors'' telpās, kur viņš ir ikdienā sastopams, trofeju istabai būs īstā vieta.

Lauris jau iztēlojas, ka uz to brauks skolēni. Vispirms varēs apskatīt ekspozīciju, pēc tam aizbraukt uz ''Laumas'' trasi izvizināties. ''Parādīšu, kas ir sajūgs, bremzes, kā notiek treniņi. Bērniem būtu interesanti uz vairākām stundām. Esmu aicināts arī Grobiņas skolā, stāstīju, moci izrādīju. Bija ļoti liela atsaucība, kad var ķiveri aptaustīt, izbrīns par smagajiem zābakiem,'' atminas sporta leģenda.


Lappuses materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Plašāku interviju lasiet 19. oktobra ''Kursas Laikā''!

Pievieno komentāru

Liepājā