Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas vizuālās mākslas izstādes apmeklētāju simpātiju balvu iegūst Laura Gertsone

Liepājas vizuālās mākslas izstādes apmeklētāju simpātiju balvu iegūst Laura Gertsone par gleznu ''Miers'', kas apmeklētāju balsojumā ieguvusi vislielāko balsu skaitu. Balvu – dāvanu karti 150 eiro vērtībā kancelejas preču veikalā ''Rūtiņa'' – nodrošina mārketinga projektu aģentūra ''Fortius''.

Izstādes apmeklētāji balsojuši par visiem izstādē izliktajiem darbiem. Kopumā šogad iesniegtas 728 balsis. Par Lauras Gertsones gleznu balsojuši 62 izstādes apmeklētāji, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Ieva Lika.

Apkopojot izstādes apmeklētāju balsojumu, ievērojamu atzinību guva arī Benitas Bitānes glezna ''Kādā lietainā dienā…'' ar 47 balsīm. Madaras Freidenfeldes glezna ''Jūriņ mani daiļu dara'' un Ulda Rubeža glezna ''Pārcēlājs 3'' saņēmuši 32 balsis.

Savukārt par Jāņa Kalnmaļa gleznu ''Bērzi'' saņemtas 29 balsis, bet par Andra Millera gleznu ''Liepājā'' balsis atdevuši 27 izstādes apmeklētāji. Izstādes apmeklētājus ieinteresējis arī Jāņa Žīmanta kokgrebums ''Brūkleņu sargs'', par ko nobalsots 25 reizes.

Guntas Krastiņas diptihs ''Karalis'' ieguvis 24 balsis, bet Valtera Palapa fotogrāfija ''M. Ravels – ''Le Gibet'''' ieguvusi 23 balsis. Andras Pelnas glezna ''Jūras čuksti'' par labāko atzīta 22 reizes, bet  21 balsi saņēmuši divi mākslinieki – Aldis Kļaviņš par gleznu ''Baltais mākonis'' un Vika Štrauha par gleznu ''Eksistenciālas pārdomas''.

Liepājas vizuālās mākslas izstādes apmeklētāji vērtēt un balsot par sevis izvēlētajiem labākajiem darbiem varēja no 13. oktobra līdz 3. novembrim, bet izstādi Liepājas muzejā iespējams apskatīt līdz pat 12. novembrim.

Šogad Liepājas vizuālās mākslas izstādē varēja apskatīt 58 Liepājas un tās apkārtnes profesionālu mākslinieku 70 dažādu žanru, tehniku un izpildījumu mākslas darbus. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, izstāde notika bez vienotas tēmas un konceptuālā uzstādījuma.
Izstādes mērķis bija atklāt Liepājas profesionālās mākslas parādi, eksponējot divu pēdējo gadu laikā radītus darbus, atklājot Liepājas mākslas dzīves kopskatu, tendences un virzību.

Jau ziņots, ka šogad žūrija Liepājas Kultūras pārvaldes balvu fondu 1000 eiro apmērā nolēma sadalīt starp trīs māksliniekiem – Egonu Peršēvicu par darbu ''Par mieru, mīlestību un dzīvību!'', Daci Dēliņu-Lipsku par gleznu ''Tālumā bura'' un Valteru Palapu par fotogrāfiju ''M.RAVELS-LE GIBET''.

Žūrijas sastāvā šogad bija Latvijas Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Igors Dobičins, māksliniece Līga Ķempe un Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vadītāja asoc. profesore Vineta Groza.

Izstādes atklāšanas laikā māksliniekiem tika pasniegtas arī Liepājas vizuālās izstādes atbalstītāju – Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes, restorānu ''Oskars'' un ''Barons Bumbiers'' – sarūpētās balvas.

Liepājas SEZ pārvalde apbalvoja Aldi Kļaviņu par gleznu ''Liepāja. Novakare'' ar 100 eiro, restorāns ''Oskars'' – Gintu Stavrovsku par gleznu ''LIELAIS DZINTARS'' ar dāvanu karti restorānā 50 eiro vērtībā, bet restorāns ''Barons Bumbiers'' sveica Mārtiņu Krūmiņu par diptihu ''Iekštelpa I'' un ''Iekštelpa II'' ar dāvanu karti restorānā 50 eiro vērtībā.

Pievieno komentāru

Liepājā