Liepājā atvērs Andras Manfeldes jauno romānu

18. maijā pulksten 18 Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa sadarbībā ar Piejūras pilsētu literāro akadēmiju aicina uz rakstnieces Andras Manfeldes grāmatas ''Virsnieku sievas'' atvēršanas svētkiem Liepājā. Vēstures romāns vēsta par dzīvi Karostā pagājušā gadsimta 70. gados no virsnieku sievu skatu punkta, tādēļ zīmīga ir pasākuma norises vieta – kafejnīca ''Rietumkrasts'', kas atrodas pie Ziemeļu mola.

''Piecus Karostas gadus man par pagātni vēstīja ne tikai arhitektūra, drupas un vērienīgā ielu ģeometrija, bet arī mežs. Ejot pa smilšainām, priežu sakņu izaustām takām, es teju vai dzirdēju kirzaviku klaboņas atbalsis ''viens-div, viens-div'' un domāju par kauliem, kurus saārda koku saknes,'' par sajūtām, savulaik dzīvojot Karostā, stāsta A. Manfelde. Esot šajā vidē, radās vairāki jautājumi – kas gan notika ar to cerībām, kas šeit bija atnākuši mīlēt ilgi un laimīgi, kāda dzīve ritēja staļinku iekšpagalmos zem piecstaru zvaigznēm rotātiem balkoniem ar domino kauliņiem, dančiem un vodku?

Rakstniece Karostu dēvē par grāmatu, kuru iztulkojusi literatūras valodā – romānā ''Virsnieku sievas'': ''Šajā grāmatā burtu sastāvs nav tikai tipogrāfijas krāsa. Tajā apslēpta daļa kaltu bruģakmeņu, nesprāgušu lādiņu, silikātķieģeļu, melnas maizes ķieģelīšu, pavasara jūras miglas un nemainīgi sāļu sievu asaras.''

Andra Manfelde ir 9 grāmatu autore un vairāku literāro prēmiju laureāte. Pirmā grāmata ir autobiogrāfisks romāns ''Adata'' pēc kura motīviem uzvesta muzikālā izrāde ar tituldziesmu ''Ja tu man esi''.

Senioriem iespējams pieteikties autobusam, kas aties no Liepājas Universitātes (Lielā iela 14) pulksten 17.30 – tālr. 29463213. Vietu skaits ierobežots!

Pievieno komentāru

Liepājā