Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā un Grobiņā cer uz pirmajiem zemledus copes lomiem

Sestdien, 7. janvārī, vīri uz pirmajiem zemledus copes lomiem cerēja gan Liepājā, gan Grobiņā. Ledus sasniedzis jau aptuveni desmit centimetru biezumu.

Grobiņā pie pilskalna portāls sastapa divus zemledus makšķerniekus. Grobiņnieks Arnis Ķudis stāsta, ka ieradies saķert zivtiņas, lai svētdien dotos makšķerēt uz dzīvo ēsmu. Izmantojot mormišku, motiļus un mīklu, īsā laika sprīdī lomā bija jau vairāki asarīši.

A. Ķudis stāsta, ka plāno doties uz ezeriem. Durbes ezerā jau piektdien vīri sēdējuši. Ledus biezums bija aptuveni desmit centimetri. Viņš atgādina, ka ne vienmēr desmit centimetru biezums ir drošs un ne visur var ložņāt. Jāatceras, ka niedrēs var būt plānāks. Savukārt Tāšu ezerā jāuzmanās no avotiem, kas pat lielā salā neaizsalst.

"Ezers ir jāpazīst, lai kāptu virsū," stāsta A. Ķudis. Viņš zemledus makšķerēšanu uzsāk, kad redz citus vīrus jau makšķerējot.

Cietokšņa kanālā Liepājā sestdien pēcpusdienā copēja aptuveni desmit vīri. Pirmais ledus ar lomiem nelutināja. Liepājnieks Arvīds stāsta, ka uz pirmā ledus ierasti uz lieliem lomiem ir grūti cerēt, jo zivis vēl nav apradušas ar ledus vāku. Tās ir tramīgas un nedomā par ēšanu. Pēc trim dienām situācija būs jau citādāka. "Tas nav kā pie bļodas pieiet un smelt. Nu tik vilks un nu tik būs, tā ir reti," stāsta liepājnieks.

Kāds cits makšķernieks stāsta, ka uz Cietokšņa kanālu pārbraucis no Pērkones kanāla, kur vīru bija daudz, bet arī ķērās skopi. Viņš zina teikt, ka viens ekstrēmists jau sež pie Makšķernieku namiņa Liepājas kanālā, zemledus makšķernieki jau sastopami arī Bārtas upē.

Portāls pārliecinājās, ka viens makšķernieks tiešām jau sēdēja uz ledus kanālā iepretim Makšķernieku namiņam. Ledus biezums tur bija desmit centimetri. Drosmīgajam vīrietim lomā bija jau trīs stintes. Viņš gaidīja tumsu, kad cope būs aktīvāka. Dienu iepriekš tur bijuši arī lietuvieši, kuriem neķēries un viņi drosmīgi devušies tilta virzienā, ap kuru vēl ir atklāts ūdens.

Urbis desmit reizes jāapgriež, lai izurbtu caurumu, stāsta makšķernieki. Viņi cer, ka ziemīgais laiks pieturēsies līdz 21. janvārim, lai tad Stinšu svētku sacensības pirmo reizi būtu uz ledus. 

Pievieno komentāru

Liepājā