Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvdienās Liepājā notiks tautas mūzikas svētki ''Līvas upe''

20. un 21. maijā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz tautas mūzikas svētkiem ''Līvas upe'', kas notiks uz divām skatuvēm Liepājas Promenādē vērienīgā tradicionālās kultūras notikuma ''Līvas ciema svētki'' ietvaros. Apmeklētājus priecēs sabiedrībā plaši pazīstamas tautas mūzikas un folkroka grupas, mūziķu apvienības, folkloras kopas un kapelas, sola pasākuma rīkotāji.

20. maijā no pulksten 11 līdz 18.30 uz Liepājas Promenādes lielās skatuves klausītājiem būs iespēja dzirdēt grupu ''Jauno Jāņu Orķestris'', bungu un dūdu mūzikas grupu ''Auļi'', grupu ''Skyforger'', folkloras kopu ''Laiksne'', Rīgas Skolēnu pils folkloras kopu ''Kokle'', kā arī muzikālo apvienību ''ImantaDimanta un draugi'' no Rīgas. Savukārt uz Liepājas Meistaru ielas skatuves muzicēs mūziķe, stabulniece un dziesminiece Elīna Līce (Jūrmala), kapela ''Dziga'' (Rēzekne), Kultūras un tautas mākslas centra ''Ritums'' folkloras kopas ''Grodi'' (Rīga) un ''Delve'' (Vidrižu pagasts), Durbes pilsētas kultūras nama tautas mūzikas ansamblis ''Neparasts gadījums'', kā arī vietējie mākslinieki – Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa ''Ķocis'' un vokālais ansamblis ''Mirgo'', kā arī kapela ''Skani'' un tautas mākslas kopa ''Ziņģīte''.

Svētdien, 21. maijā, kad svētki noritēs no pulksten 11 līdz 15, uz abām ''Līvas upes'' skatuvēm muzicēs un klausītājus mūzikas ritmiem pievienoties aicinās perkusiju meistars Nils Īle ar pasaules mūzikas un etnoperkusiju grupu ''Kanisaifa'', etno kompānija ''Zeidi'' un deju kopa ''Upe'', tautas mūzikas grupa ''Teikas muzikanti'', muzikālā apvienība ''Gan’ Gan’'', kā arī Saldus novada Nīgrandes pagasta kapela ''Spēlmaņi'' un Durbes novada Lieģu kultūras nama lauku kapela ''Luste''.

Šogad godā ceļot senos instrumentus – dūdas, bungas un stabules – Liepājā gaidāmi skanīgi tautas mūzikas svētki. Līvas upe šogad plūdīs krāšņi, laika ratu mūzikā griežot no senatnes līdz mūsdienām – mūziķu apvienību koncertprogrammās dzirdēsim gan tradicionālus, gan arī tautas mūzikas iedvesmotus skaņdarbus, tos izspēlējot uz tādiem instrumentiem kā stabule, blokflauta, īru flauta, klarnete, dūdas, vargāns, cītara, mandolīna, ukulele, ģīga, vijole, ģitāra, akordeons, kokles, celma bungas, bubins, kahons, džambas, kalimbas, didžeridū, balafons un citi.

Pievieno komentāru

Liepājā