Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina doties Piejūras ceļā no Papes līdz Liepājai

Nedēļas nogalē – 20. un 21. maijā notiks gājiens no Papes līdz Liepājai gar jūras krastu. Gājiens sāksies sestdienas rītā vēsturiskā ''Ķoņu ciema'' ''Mikjāņos'', viesosies Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zvejnieku sētā ''Vītolnieki'' un pirmajā dienā dosies līdz Atpūtas kompleksam ''Draudzība'' Bernātos, kur Muzeju Nakts ietvaros, norisināsies Imanta Ziedoņa muzeja rīkots nakts piedzīvojums ''Varenā Tumsa'', un dažādas aktivitātes visa vakara garumā piedāvās ''Laiks Ziedonim'' laureāte Laima Liepiņa ar bibliobusu, stāsta rīkotāji.

Svētdien pēc svaigi ceptu bada pankūku nobaudīšanas un galējā Latvijas Rietumu punkta ''Zaļais stars'' apmeklēšanas gājiens turpināsies līdz Liepājai, kur Jūrmalas ielas galā tiks ierakts kārtējais ''1836'' ceļa stabiņš. 21. maija vakarā pulksten 18.36 koncertdārzā ''Pūt, vējiņi!'' notiks fonda ''1836'' koncerts.

Par godu Latvijas simtgadei fonds "1836" veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai, kuru pirms daudziem gadiem mērojis Imants Ziedonis ar dēlu Rimantu un iemūžinājis arī grāmatā ar tādu pašu nosaukumu.

Gājiens no Papes līdz Liepājai būs jau 17. posms ''1836'' ceļā apkārt Latvijai, kopš 2016. gada maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes un Vidzemes jūrmalā, Latgalē, Latvijas un Igaunijas pierobežā, kā arī Leišmalītē, ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaits Burvis, Kolkas ragā, Engurē, Salacgrīvā, Rūjienā, Kārsavā, Indrā, Kalnos un Vaiņodē.

Ceļa ''Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!'' gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa gabalu, kaut vai tikai vienu dienu vai pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda ''1836'' draugi.

Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 2017. gada gājieni norisināsies līdz septembra vidum un atsāksies 2018. gada pavasarī. Nākamais gājiens plānots 27., 28. maijā ar noslēgumu Aknīstē.

Katram dalībniekam, kurš piedalās šajos gājienos, ir iespēja iegādāties īpašu pasi, kurā krāt zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogaļu pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu. Līdz Latvijas simtgadei plānots izveidot atbilstošu ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm jeb naktenēm, izklaides un atpūtas vietām.

Pievieno komentāru

Liepājā