Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rakstnieku savienība mudina risināt "čekas maisu" jautājumu

Rakstnieku savienība mudina risināt «čekas maisu» jautājumu, taču "raganu medības" nerīkos, 9. janvāra raidījumā "1:1", atzina savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.

Savukārt uz raidījumu uzaicinātais dzejnieks Aivars Eirpurs atzina, ka "čekas maisu" jautājumu var risināt arī savādāk - to sadedzinot. Tomēr svarīgi ir jautājumu atrisināt. Dzejnieks pastāstīja, ka arī pats aicināts kļūt par ziņotāju, taču spējis no sadarbības ar Valsts drošības komiteju izvairīties.

"Valstij un tās pilsoņiem, nodokļu maksātājiem, ja tie grib atbrīvoties no pagātnes važām, ir jāatrod finansējums šādas komisijas ātrai, produktīvai un pilnvērtīgai darbībai. Jāatrod arī civilizēts risinājums tam, ko darīt personām, kas šī sasāpējušā jautājuma novilcināšanas laikā ir aizgājušas viņsaulē vai arī cienījamā vecuma dēļ nav spējīgas paskaidrot savu rīcību," teikts Rakstnieku savienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

A. Jundze uzsver, ka ir nepieciešama padziļināta materiālu izpēte, kurā tiktu iesaistīti ne tikai vēsturnieki, kā tas ir pašlaik, bet arī atzīti citu nozaru eksperti.

Raidījumā izskanēja informācija, ka ap 500 kultūras nozarē strādājošo bija kļuvuši par ziņotājiem vai aģentiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas