E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu, zāles pārdevuši vairāk nekā divi tūkstoši farmaceitu

E-veselības sistēmā izrakstīts  miljons e-recepšu. Gandrīz 70 % e-receptes izrakstītas pēc 2018. gada 1. janvāra, kad e-recepšu izrakstīšana valsts kompensējamo zāļu saņemšanai kļuva obligāta, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Lielāko daļu e-recepšu pacienti jau ir izmantojuši – e-recepšu zāles iegādātas vairāk nekā 827 tūkstošus  reižu. E-receptes zāles aptiekā izsnieguši vairāk nekā divi tūkstoši farmaceiti un farmaceitu asistenti.

Būtiski pieaudzis arī elektroniski izrakstīto darbnespējas lapu skaits. Pēdējā mēneša laikā izrakstīto e-darbnespējas lapu skaits ir pieaudzis par 96 tūkstošiem.

NVD informē, ka atbildīgie E-veselības speciālisti uzrauga sistēmas darbību un tās veiktspēja pēdējo divu nedēļu laikā ir būtiski uzlabojusies.

No šī gada ārstniecības iestādēm E-veselības sistēmā jāsagatavo arī izraksti-epikrīzes un vizuālās diagnostikas izmeklējumu apraksti, kā arī ārstniecības personām ir pieejamas ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru kartes. Ārstniecības personām E-veselības sistēmā arīdzan jāievada informācija par pacientu veselības pamatdatiem, skaidro NVD.

Pēc 1. janvāra uz papīra recepšu veidlapām turpina izrakstīt: individuāli kompensējamās zāles; M saraksta zāles; medicīniskās ierīces; ja zāļu iegādi pacientam kompensē apdrošināšanas sabiedrība; ja pacients izmantos recepti kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē; personai, kura nav reģistrēta Iedzīvotāju reģistrā; ja e-receptes izrakstīšana E-veselības sistēmā nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas