Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu, zāles pārdevuši vairāk nekā divi tūkstoši farmaceitu

E-veselības sistēmā izrakstīts  miljons e-recepšu. Gandrīz 70 % e-receptes izrakstītas pēc 2018. gada 1. janvāra, kad e-recepšu izrakstīšana valsts kompensējamo zāļu saņemšanai kļuva obligāta, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Lielāko daļu e-recepšu pacienti jau ir izmantojuši – e-recepšu zāles iegādātas vairāk nekā 827 tūkstošus  reižu. E-receptes zāles aptiekā izsnieguši vairāk nekā divi tūkstoši farmaceiti un farmaceitu asistenti.

Būtiski pieaudzis arī elektroniski izrakstīto darbnespējas lapu skaits. Pēdējā mēneša laikā izrakstīto e-darbnespējas lapu skaits ir pieaudzis par 96 tūkstošiem.

NVD informē, ka atbildīgie E-veselības speciālisti uzrauga sistēmas darbību un tās veiktspēja pēdējo divu nedēļu laikā ir būtiski uzlabojusies.

No šī gada ārstniecības iestādēm E-veselības sistēmā jāsagatavo arī izraksti-epikrīzes un vizuālās diagnostikas izmeklējumu apraksti, kā arī ārstniecības personām ir pieejamas ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru kartes. Ārstniecības personām E-veselības sistēmā arīdzan jāievada informācija par pacientu veselības pamatdatiem, skaidro NVD.

Pēc 1. janvāra uz papīra recepšu veidlapām turpina izrakstīt: individuāli kompensējamās zāles; M saraksta zāles; medicīniskās ierīces; ja zāļu iegādi pacientam kompensē apdrošināšanas sabiedrība; ja pacients izmantos recepti kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē; personai, kura nav reģistrēta Iedzīvotāju reģistrā; ja e-receptes izrakstīšana E-veselības sistēmā nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas