Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grobiņas novads saņēmis naudu, lai veidotu Latvijas simtgades projektu 1

Grobiņas novada dome no Latvijas vides aizsardzības fonda ir saņēmusi finansiālu atbalstu projekta ''Lejaskurzemes dabas vērtības Latvijas simtgadei'' īstenošanai. Projekts tiks īstenots sadarbībā ar Liepājas pilsētas un Nīcas novada pašvaldībām, ziņo Grobiņas pašvaldība.

Sadarbības projekta kopējās izmaksas ir 90 365 eiro. Grobiņas novada domes kā sadarbības partnera kopējās projekta izmaksas ir 13 650 eiro, t.sk. Latvijas vides aizsardzības fonda finansējums ir 12 015 eiro. Projekta īstenošanas laiks ir noteikts no 2016. gada 16. septembra līdz 2017. gada 30. septembrim.

Projekta īstenošana veltīta Latvijas valsts simtgades svinībām, kas notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir ''Es esmu Latvija'', akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Sadarbības projekta mērķis ir apzināt un veicināta esošo dabas vērtību apziņas stiprināšanu Lejaskurzemes iedzīvotāju vidū, kā arī popularizēt tās viesiem.

Grobiņas novads var lepoties ar 3 valsts mēroga dižakmeņiem Medzes pagastā – Kapsēdes Rudais akmens, Kapsēdes dižakmens un Odziņu bedrīšakmens. Dižakmeņi ir novada dabas vērtības, kuras nav apzinājuši ne Lejaskurzemes iedzīvotāji, ne viesi. Grobiņas novada interneta vietnē www.grobinasturisms.lv ir informācija par apskates objektiem – minētajiem Medzes pagasta dižakmeņiem, tomēr to vēsturiskā un potenciālā vērtība nav pietiekami novērtēta un par tiem nav stāstīts gana daudz, lai veicinātu sabiedrības ilgtermiņa atbildību dabas vērtību saglabāšanā un attīstītu jaunās paaudzes potenciālu vides apziņas veidošanā.

Grobiņas novada dome projekta ietvaros izveidos interaktīvu vides objektu ''Grobiņas novada dižakmeņi Latvijas simtgadē'' vienā no Grobiņas novada populārākajām vietām – Pils ielā, Grobiņā jeb Grobiņas promenādē, tādējādi veicinot esošo dabas vērtību apziņas stiprināšanu Grobiņas novada iedzīvotāju, t.sk. jaunās paaudzes vidū, jo interaktīvais vides objekts būs aprīkots ar atraktīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas mūsdienu vidē piesaista cilvēku, it īpaši, bērnu un jauniešu uzmanību, kā arī vienlaikus Latvijas simtgades kontekstā dos pietiekami daudz informāciju, t.sk. kartogrāfisko informāciju, lai radītu interesi izzināt Grobiņas novada Medzes pagasta aizsargājamos ģeoloģiskos objektus un novērtētu to vērtību saglabāšanu nākamajos 100 gados.

31. oktobrī Grobiņas novada dome projekta ietvaros ir izsludinājusi ideju un skiču konkursu ''Grobiņas novada dižakmeņi Latvijas simtgadē'', kura rezultātā ir plānots iegūt radošu skici un izpildījuma aprakstu, kas būtu par pamatu vides objekta ''Grobiņas novada dižakmeņi Latvijas simtgadē'' izgatavošanai Pils ielā Grobiņas ūdenskrātuves un pilsdrupu apkārtnē.  Konkurss tiek organizēts ar mērķi – interaktīvo vides objektu veidot maksimāli interesantu un atraktīvu, ar nestandarta/netradicionālu redzējumu.

Lai rosinātu Lejaskurzemes sabiedrības, it īpaši gados jaunākās sabiedrības, dalību konkursā, uzvarētājam ir paredzēta naudas balva 250 eiro apmērā. Sabiedrības līdzdalība projekta īstenošanā ir būtiska, jo tā tiek nodrošināts sociālais atbalsts projekta īstenošanai, kopīgiem spēkiem veidota pievilcīga dzīves vide, kā arī izzināta Latvijas 100 gadu vēsture caur Grobiņas novada dabas vērtībām – dižakmeņiem.

Sīkāka informācija par ideju un skiču konkursu ir pieejama: www.grobina.lv, www.nica.lv un www.liepu.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

trīs zārki :)

Tautā dota iesauka tiem betona bluķiem pie tiltiņa ir ''zārki'', tad pieturēsimies pie šī nosaukuma un novietosim tur trīs zārkus. Lai objekts būtu atraktīvs un tehnoloģisks, tad atverot vāku iekšā ieraudzīsim ievietotus dižakmeņu maketus ar īsu audio apraktu un pie Odziņu bedrīšakmens maketa uzrakstu : ''augšāmcēlies''. Vai nav piemērota ideja? Nauda, kā saka, nebūs veltīgi tērēta, jo vajadzības gadījumā objekts būs izmantojams arī praktiski.

pirms gada, 2016.11.28 16:36

Grobiņas novadā