Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes muzejā apskatāmi mašīnizšūšanas meistares Ingūnas Stirnas darbi

''Muzeju nakts - 2017'' pasākumu ietvaros Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tika atklāta kuldīdznieces Ingūnas Stirnas radīto darbu solo izstāde ''Gandrīz kā iz pūra lādes''.

Mašīnizšūšana un rokdarbi ir tikai viens no Ingūnas daudzajiem vaļaspriekiem, stāsta Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga. Bez rokdarbiem viņai prieku sagādā arī darbošanās piemājas puķu dārzā, kalnu slēpošana un dzīves procesu un norišu izpēte, taču, uzlūkojot izstādē apskatāmos Ingūnas darbus - smalki izšūto jaunā pāra gultas veļas komplektu, dvieļus, sedziņas, priekšautiņus, viedām spēka  četrrindītēm grezni izšūtos spilvenus, dzīvespriecīgās krāsās darinātos dekoratīvos gultu pārsegus un smalkos tamborējumus, tā vien šķiet, ka šis ir viņas sirdij tuvākais vaļasprieks. Tik daudz izdomas, pacietības un mīlestības ieguldīts šo darbu tapšanā.

''Vislielākais prieks un gandarījums par paveikto ir tad, ja ar savu darbu varu sagādāt prieku citiem'', atzīst Ingūna. Daudzi viņas darbi top pēc pasūtījuma īpašiem godiem un konkrētiem cilvēkiem. Viņas prieks un labās domas tos darinot, ir pievienotā vērtība, kas tiek dota līdzi, darbiņus tautās aizlaižot.

Izstāde Aizputes novadpētniecības muzejā apskatāma vēl līdz 30. jūnijam.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā